BİRİNCİ SINIF ÖĞRENCİLERİMİZİN ORYANTASYON SÜRECİ TAMAMLANDI 

Uluslararası Kültür, Eğitim ve Bilgi İlkokulu (UKEB)  öğrencileri 5,6,7 Eylül 2022 tarihlerinde 1. sınıflarının oryantasyonunu gerçekleştirdi.  

      Oryantasyon sürecinde öğrencilerimiz sınıf öğretmenleri ile tanıştılar. Heyecan içinde sınıflarına doğru ilk yolculuğa çıkar gibi koşar adımlarla gittiler. Onların bu coşkusu anne ve babalarını çok duygulandırdı. UKEB ailesi olarak bizler de yoğun duygular yaşadık. Çocukların coşkusu ve heyecanı tüm okulu sardı.   

     Yeni sınıflarına giren öğrenciler, öğretmenleri ile ilk tanışma etkinliklerini gerçekleştirdiler. Daha sonra grup oluşturularak işbirliği içerisinde ürün ortaya koymanın zevkini tadarak ürünlerini sergilediler.   

     Branş öğretmenleri ile tanışan öğrencilerimiz her derste farklı etkinlikler yaparak hem öğretmenleriyle hem de grup arkadaşlarıyla kaynaştılar. Beden Eğitimi dersinde sıra olmanın, komut almanın, takım olmanın hazzını yaşadılar. Sonra Mind and Science dersine giden öğrencilerimiz bilimsel düşünme adına yaptıkları etkinlikten çok keyif aldılar. Daha sonra Görsel Sanatlar dersinde boyalarla sanatlarını konuşturdular. Ritim eşliğinde müzik atölyesine giden öğrencilerimiz notaların büyüsüyle ve dansla kendilerinden geçtiler.   

    Sınıflarına dönen öğrenciler bugünü tamamladık diye düşünürken konuşan bir karga dikkatlerini çekti. Karganın İngilizce şarkı söyleyip dans ettiğini fark edince ona katılarak eğlenceleri devam etti. Sonra Fransızca dersinde gökkuşağının renkleriyle taçlandılar.   

   Postacının onlara bir mektup var demesiyle daha da şaşırdılar. Mektuplarını alan çocuklarımız aileleriyle birlikte okulumuzdan mutlu bir şekilde evlerine döndüler.  

UKEB Ailesi olarak yeni eğitim öğretim yılının mutluluk, başarı ve huzur getirmesini dileriz. 

Yorumlar devre dışı bırakıldı.