fbpx
Atatürk
Anasayfa | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim  +90 850 247 0 742 info@ukeb.com.tr>

3. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ JOHANNES BRAHMS‘I TANIYOR

Müzik Beğenisini ve Kültürünü Geliştirmek

3. sınıf öğrencilerimiz 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının ikinci döneminde Romantik dönem bestecisi oda müziği, konçerto, sonat, piyano müziği, çeşitleme ve diğer birçok eseri bulunan, klasik biçimleri Romantizm’den etkilenmiş bir üslupla işleyerek 19. yüzyılın yenilik arayışları karşısında, klasik tarzın ve geleneksel müziğin evriminin en son ve en yük¬sek noktasını oluşturmuş Alman besteci Johannes Brahms’ı (1833-1897) tanıyorlar.
Johannes Brahms’ı tanıyan öğrencilerimiz, pano çalışmaları yaparak, sunumlar hazırlayarak, ders içinde dinlediği eserlerle dans ederek ve orff çalgılarıyla eşlik ederek besteciyi hem görsel hem de uygulamalı olarak içselleştirip hafızalarında yer edecek çalışmalar yaparak dönem boyunca etkinlikler düzenleyecekler. Böylelikle müzik beğenisini ve kültürünü geliştirerek seçkin müzik yapıtlarını dinleyip kendi arşivlerini oluşturmuş olacaklar.
UKEB Okulları olarak amacımız öğrencilerimizin müziksel birikimlerini attırarak, dönemin özelliklerini en iyi biçimde yansıtan yapıtları tanımalarını sağlamak ve bu doğrultuda öğrencilerimizin müziği dinlerken niçin, neyi dinlediğini bilmesi doğrultusunda bilinçlendirmek ve ilgili ve meraklı dinleyiciler yetiştirmektir.