fbpx
Atatürk
Anasayfa | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim  +90 850 247 0 742 info@ukeb.com.tr>

3. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ MIND AND SCIENCE DERSİNDE TEMA İLE İŞBİRLİĞİ YAPTI

"Bir uIusun uygarIık düzeyi, üzerinde yaşadığı toprakIarı ağaçIandırmasıyIa öIçüIür. "
FrankIin RooseveIt

3. sınıf öğrencilerimiz Mind and Science dersinde Nisan ayına Su Kaşifleri Yarışması, okulumuz Hobi Bahçesi Projeleri ve TEMA (Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı) projelerini birleştirerek başladılar.
Su kaşifleri Yarışması kapsamında toprağın kalitesini ölçen öğrencilerimiz, verimli toprak ile TEMA Vakfından gelen Kızıl Çam tohumlarını bir araya getirerek çimlenme sürecini başlattılar. Tohumları toprağa yerleştirdikten sonra can suyunu veren çocuklar sınıf öğretmenlerinin de desteğiyle sınıflarında çimlenme için en uygun yeri buldular. Saksılarını bu yere her gün sulama yapmak üzere yerleştirdiler. Mind and Science dersinde daha önce çimlenme koşullarını öğrenen ve tek yıllık bitkilerini bu koşullara göre çimlendiren çocuklar ilk defa çok yıllık bir bitki çimlendirdikleri için heyecan doluydular.
TEMA’nın desteğiyle çimlenecek bu ağaçları ormanlarımıza kazandırarak doğaya yepyeni bir nefes verebilecek olmak çocuklarımız için gurur kaynağı oldu. Hepimiz, ağaçlarımızın çimleneceği ve doğaya kazandırılacağı günü iple çekiyoruz.