fbpx
Atatürk
Anasayfa | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim  +90 850 247 0 742 info@ukeb.com.tr>

3. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ TÜRKÇE, FEN BİLGİSİ VE HAYAT BİLGİSİ DERSİNDE

Scamper Tekniği

3. sınıf öğrencilerimiz Türkçe derslerini sesli-sessiz okuma, drama, istasyon yöntemi, grup çalışmaları, resimli kartlarla oyun oynama ve yaratma, sunuş-buluş veya araştırma yoluyla öğrenme, gösterip yaptırma, soru-cevap gibi farklı tekniklerle işliyorlar.
Kütüphanemizde yaratıcı drama atölyesi ile güdümlü kitaplarından biri olan Köstebek Kuki kitabını okuma ve inceleme çalışmaları yaptılar.
Fen bilimleri dersleriyle bu yıl tanışan öğrencilerimiz bu dersi çok sevdiler. Ders konularını eko-okul çalışmalarını da ön plana alarak işleyen öğrencilerimiz, “Kuvvet ve Hareket” ünitesinde ise; hareket çeşitleri, cisimleri hareket ettirme ve durdurma, kuvvetin cisimlerin şekline ve hareketine etkisi konularını fen laboratuvarında istasyon tekniği ile çalışıyorlar.
Hayat Bilgisi, fen bilimleri derslerini işlerken sınıf içinde, YETMER salonu ve ya fen laboratuvarında istasyon tekniği, scamper tekniği , altı şapkalı düşünme tekniklerini içeren etkinliklerle; çoğunlukla grup çalışmaları ve işbirlikli öğrenme metot ve tekniklerine uygun olarak çalışmalar yapıyorlar.