fbpx
Atatürk
Anasayfa | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim  +90 850 247 0 742 info@ukeb.com.tr>

3. SINIFLARIN UFUKLARI GENİŞLİYOR

Degas

Medya Okuryazarlığı dersinde bu ay, öğrenciler büyük ressam Degas’yı yakından tanıdılar. Daha çok balerinlerin günlük hallerini çizen Degas’nın tablolarından oluşan bir kolaj izleyen öğrencilerimiz, Bale sanatı üzerine bilgi edinerek ve Kuğu Gölü Balesinden bölümler izleyerek bilgilerini pekiştirdiler. Balede orkestranın yeri üzerine de bilgilenen öğrenciler bu konuda Londra Kraliyet Orkestrasının kısa videolarını izlediler.

3. sınıf öğrencilerimizle yürütülen bir diğer çalışma da, Billy Elliot adlı filmden yaşlarına uygun seçilmiş sahneleri izlemek oldu. Babası tarafından boksa zorlanan ama balet olmak isteyen bir çocuğun hikayesinin anlatıldığı filmi izleyen öğrencilerimiz, toplumda erkeklerin bale yapması yönündeki önyargılar üzerine tartıştılar.

 

Öğrencilerimizin yaptıkları son çalışma ise Loraks’tan parçalar izlemek oldu. Yakın gelecekte ağaçsız kalmış ve sadece plastik ağaçların bulunduğu bir dünyada, gerçek ağaçların peşine düşen bir çocuğun hikayesinin anlatıldığı animasyon film yoluyla çevreyi korumada üstümüze düşenler üzerine fikir yürüten öğrencilerimiz Medya Okuryazarlığı dersi ile vizyonlarını açan farklı kazanımlar elde ediyorlar.