fbpx
Atatürk
Anasayfa | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim  +90 850 247 0 742 info@ukeb.com.tr>

4.SINIFLAR İSKELETİMİZİ TANIYORLAR

İskelet, Kas ve Eklemleri İçeren Destek ve Hareket Sistemi

4. sınıflarımızın Fen Bilimleri teori kadar pratik tabanlı olarak işleniyor. 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında Mind and Science dersinde elde ettikleri bilgiler ışığında Fen Bilgisi dersini işleyen öğrencilerimiz her hafta en az iki ders saatini Fen Laboratuvarında yapıyorlar.

İlk olarak 1. ünitemiz olan Destek ve Hareket Sistemi’ni çalışan öğrencilerimiz, İskeletimizin temel kısımlarını ve ne işe yaradığını anlamak için fosillerle ilgili bir örnek olay çalışması gerçekleştirdiler. Dinozor kemikleri maketlerinin kullanıldığı etkinlikte karışık verilen kemikleri grup çalışmasında birleştirerek bu canlının bir dinozor olduğunu keşfeden öğrencilerimiz, bu etkinlikle hem kemiklerin doğru eklem yerlerinden birleştirilmesini sağlayarak akıl yürütme becerisini kazandılar hem de dinozor maketi üzerinden iskeletin görevlerini öğrenme şansına eriştiler.
Yapılan çalışmalarla çocuklarımız iskelet, kas ve eklemleri içeren Destek ve Hareket Sistemi’nin vücudumuzdaki işlevlerini ve bu sisteme ait yapıların görevlerini bilerek örnekler verebilir hale gelmeleri hedeflenmektedir.