fbpx
Atatürk
Anasayfa | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim  +90 850 247 0 742 info@ukeb.com.tr>

5.SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ FARKINDALIK MERKEZİNDE

Düşünülmesi Gereken Bilimsel Kavramlar


5. sınıf öğrencilerimiz 5 Aralık 2019 Perşembe günü Mind & Science ve PDR Programı kapsamında Engelliler Haftası Etkinliği olarak Farkındalık Merkezi’ni ziyaret ettiler.
Olimpiyat Köyü’nde hizmet veren ve Türkiye’de ilk olan ‘Engelli Farkındalık Merkezi’, İzmir Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik kapsamında, engellilerin sorunlarına dikkat çekmek, bireysel ve toplumsal yaşamda karşılaştıkları sıkıntıları, engelleri, toplumun diğer kesimlerine de uygulamalı olarak hissettirmek amacıyla kurulmuştur. Ziyaretçilerin okul öncesinden ileri yaşlara kadar farklı senaryolarla engellilerin yaşamını hissedecekleri, görmeyen birinin, ya da zihinsel yetersizlik yaşayan bir arkadaşının nasıl bir zorluk yaşadığını görecekleri, anlayacakları etkinliklerin uygulandığı Merkez’de görme, işitme ve ortopedik engelli alanı, tekerlekli sandalye parkuru, otizm labirenti, karanlık ev alanı vb. alanlar bulunmaktadır.
PDR Programları kapsamında yaptıkları ‘bilinçli farkındalık’ etkinlikleri ile merkeze gelmeden önce duyularını etkin kullanmayı öğrenen öğrencilerimiz alanda daha bilinçli bir deneyim yaşamaya odaklandılar. Mind & Science Programları kapsamında ise bireylerin yaşadığı problemlere empatik bir bakış açısıyla yaklaşarak bu bireylerin toplumda yaşamalarını kolaylaştıracak çözümler üretmeye başladılar. Etrafında olup bitenin farkına varmanın ne derece önemli olduğunu öğrenen öğrencilerimiz bu farkındalığı her bireyin kazanması için şimdiden deneyimlerini etrafındaki insanlara aktarmaya başladılar.

Merkeze ailesi ile birlikte gitmek isteyen öğrencilerimiz için;
Rezervasyon telefon numarası: 0232 293 92 16