fbpx
Atatürk
Anasayfa | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim  +90 850 247 0 742 info@ukeb.com.tr>

5. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZİN SIRADIŞI GÜNÜ

Tarih & Matematik

5. sınıf öğrencilerimiz 9 Nisan 2018 Pazartesi günü Efes Antik Kenti, Matematik Köyü ve Şirince’yi kapsayan bir geziye gittiler.

MATEMATİK KÖYÜNDE, MATEMATİK YAPMAK

Gezisinin ilk ayağı olan Matematik Köyünde güne kek ve çay ikramı ile başlayan öğrencilerimiz ders anlatımının yapılacağı amfiye geçerek Prof. Dr. Ali Nesin ile derse başladılar. Özgüvenle, cesaretle ve hata yapmaktan korkmadan derse katılım sağlayan öğrencilerimiz, Matematik köyünün doğası, açık alanda bir amfide Sayın Nesin ile ders yapmanın keyfi ile unutulmaz bir gün geçirdiler.

 

 

EFES ANTİK KENTİ VE AÇIĞA ÇIKAN SIRLARI

Matematik Köyünde Prof. Dr. Ali NESİN’le matematik yapmak ayrıcalığını tadan çocuklarımız, ardından Antik Dünyanın en zarif kentlerinden birisi olan Efes’e geçtiler. Sosyal Bilgiler ve Matematik zümresinin birlikte hazırladığı oryantiring çalışması için gruplara ayrılan öğrencilerimiz, etkinlik boyunca Celcus Kütüphanesi, Hadrianus Tapınağı, Tiyatro ve Trajanus Çeşmesi gibi pek çok önemli noktayı ziyaret ederek öğretmenleri tarafından anlatılan sorulara doğru yanıtlar verdiler ve şifreleri topladılar. Kıyasıya rekabetin ardından şifrelerini bir araya getirip çözen öğrencilerimiz, gezi sonunda dondurmayla başarılarını taçlandırarak geri dönüş yoluna koyuldular. Antik çağ Akdeniz dünyasının en zengin ve parlak şehirlerinden birisi olan Efes’in tarihine ilişkin pek çok bilgi edinerek okullarına geri döndüler ve yaşadıklarını pano çalışmalarına aktarmak için çalışmaya başladılar.