fbpx
Atatürk
Anasayfa | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim  +90 850 247 0 742 info@ukeb.com.tr>

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ UKEB’DE HAFTA BOYUNCA KUTLANDI

Emekçi Kadınlar Günü

Öğrencilerimizdeki farkındalığı artırmak ve kadına duyulan saygıyı benimsetmek amacıyla 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü okulumuzda haftaya yayılan etkinliklerle kutlandı.
Pazartesi günü “Hayatımıza Dokunan Kadınlar” temasıyla Bilişim Teknolojileri Bölümü tarafından öğrencilerle hazırlanan dijital sergi videowall’da gösterildi.
Salı günü 6.sınıf öğrencilerimizin hazırladığı “ Kadınlar her işi yapabilir mi?” konulu münazaranın sunumu vardı. Öğrencilerin düzgün bir Türkçe ve anlatımla katıldıkları münazarada “Kadınlar her işi yapar” grubu kazandı.
Çarşamba günü 5. sınıf öğrencilerimiz “Şiirlerde Kadın” temasının işlendiği ve velilerine sunum yaptıkları harika bir şiir dinletisi düzenlediler. Türk edebiyatının ünlü şairlerinin kadınla ilgili şiirlerine yer veren öğrencilerimiz, şiir sonunda verdikleri mesajlarla velilerinin gönüllerini fethettiler.
Perşembe günü 4. sınıf öğrencilerimiz “ Kadına Saygı” teması doğrultusunda okula davet ettikleri anne, anneanne ve teyzelerine şiirler, şarkılar ve dramalarla bu günü ne kadar çok önemsediklerini gösterdi. Bu harika gösteri sonrası velilerle hatıra fotoğrafı da çektirildi.
Haftanın son iş günü ise “ Okulumuzdaki Kadınlar” temalı panel düzenlendi. UKEB Ailesi olarak beraber çalışan kadınlar, öğrencilerimizle buluştu ve işbirliği içinde çalışmanın güzelliğini vurguladı.
Panele her gruptan bir temsilci katıldı. Restoran, temizlik, eğitim, iletişim, yönetim gibi alanları temsil eden kadınlar öğrencilerdeki farkındalığı tatlı ve duygulu mesajlarla bitirdi.