fbpx
Atatürk
Anasayfa | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim  +90 850 247 0 742 info@ukeb.com.tr>

AFYON’DAN ANKARA’YA KÜLTÜR YOLCULUĞU

Ulu Önderimizi Ziyaret

5. sınıf öğrencilerinden oluşan 15 kişilik bir grup 19 – 21 Ekim tarihleri arasında Afyon ve Ankara’ya kültürel ve tarihsel bir yolculuk gerçekleştirdiler.
Sabahın çok erken saatlerinde başlayan otobüs yolculuğunun ilk durağı, Kütahya’nın Cumhuriyet tarihimiz açısından çok önemli bir ilçesi olan Dumlupınar’daki şehitlikti. Dumlupınar’da yaşanan 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Savaşı hakkında bilgi alan öğrencilerimiz, Büyük Taarruzun başladığı noktayı ziyaret ettiler. Afyon ili kent merkezindeki anıtları gördükten sonra Afyon Müzik Müzesi’ne giderek, çok eski zamanlardan kalma onlarca enstrümanı gören ve Öğretim Üyesi Sayın Yunus Emre Uğur’un sunumunu dinleyen öğrencilerimiz geceyi Afyon’da geçirdiler.


İkinci gün Ankara’ya vardıklarında ilk olarak Ankara Kalesi’ne giden öğrencilerimiz, tarihi Hititlere kadar dayanan bu yapının içindeki han ve yapıları ziyaret ettikten sonra Koç Müzesine gittiler. Program doğrultusunda Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ni ziyaret eden, Feza Gürsey Bilim Merkezi’nde yaratıcı-yenilikçi pek çok bilim deneyinde aktif olarak yer alan öğrencilerimiz günü bowling oynayarak tamamladılar.


Programın son gününde 1. ve 2. Meclis binalarını ziyaret eden çocuklarımız, kurucu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi anıt mezarı Anıtkabir’de kendileri için düzenlenen özel törene katıldılar.
Okul Müdür Yardımcımız Hatice Yıldırım’ın Kafile Başkanı olarak, Sosyal Bilgiler öğretmeni Mert Kalkan’ın sorumlu öğretmen olarak görev yaptığı gezide sorumlu davranışlarıyla UKEB öğrencisi olarak büyük kazanımlar elde eden öğrencilerimiz son olarak Etnografya Müzesi’ni ziyaret ederek geziyi tamamladılar.


Gezinin organizasyonunu yapan ve öğrencilerimizin aydınlanmasında büyük payı olan Punta’s Tur’a teşekkürü bir borç biliriz.