fbpx
Atatürk
Anasayfa | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim  +90 850 247 0 742 info@ukeb.com.tr>

AGORA ANTİK KENTİNİ YETMER İLE KEŞFETMEK!

Yaşayarak Öğrenme ve Problem Çözme Becerisi

UKEB Okullarında yürütülen YETMER programının ana amacı, Non-formal öğrenme ortamları yaratarak öğrencileri yapılandırılmış çevre etkinliklerinde gözlemlemek ve bu doğrultuda yetenekleri ile geliştirmeleri gereken beceri alanlarını keşfetmelerini sağlamaktır.

5. sınıf öğrencilerimiz ile 24 Eylül Salı günü gerçekleştirilen Agora Antik Kent gezisi, STEAM etkinliklerini merkeze alan ve öğrencinin aktif katılımını sağlayan YETMER ekibi tarafından tasarlanmış bir gezidir. Etkinlikte gerçekleştirilen oryantiring çalışması öğrencilerin; takım olma, paylaşma, zamanı planlama ve üst düzey düşünme becerilerini geliştirmesi amacıyla kurgulanmıştır. Öğrencilerimiz takımlar halinde yarışarak antik kenti keşfederken eğlenerek öğrenmenin mutluluğunu da yaşadılar. Sorulara doğru cevaplar vererek mancınık yapımı için malzemeleri toplayarak takımlar halinde mancınıklarını tamamladılar. Dört farklı kategoride değerlendirilen mancınık tasarımları jüri tarafından değerlendirildi. Öğrencilerimiz mancınık tasarım yarışmasından sonra edindikleri bilgileri kullanarak gruplar halinde pano çalışması yaptırlar.

Uzun soluklu bir gezi olmasına rağmen öğrencilerimiz yeni bilgiler edinmenin, takım olmanın, kendini ifade etmenin ve kendini keşfetmenin verdiği mutluluk ile günü tamamladırlar…