fbpx
Atatürk
Anasayfa | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim  +90 850 247 0 742 info@ukeb.com.tr>

ÇANAKKALE GEZİSİ

Tarihe Yön Veren Şehir: ÇANAKKALE

6. sınıf öğrencilerimiz 29-30 Kasım 2019 tarihlerinde Çanakkale’ye bir gezi gerçekleştirdi. Okul Müdür Yardımcısı Hatice Yıldırım ve Sosyal Bilgiler Öğretmeni Yağmur Hiyal önderliğinde gerçekleştirilen gezinin ilk gününde Fatih Sultan Mehmet zamanında boğazın hemen yanına yapılan Kilitbahir’i gezen, Namazgah Tabyası ile turlarına devam eden, Seyit Onbaşı’nın Anıtını ziyaret eden öğrencilerimiz, daha sonra sırasıyla Yahya Çavuş Şehitliği, Ertuğrul Koyu, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Kanlısırt, 57. Alay Şehitliğini gezerek gezinin ilk gününü tamamladılar.
Gezinin ikinci günü ise Assos Antik Kentinde ve Truva Antik Kentinde, Anadolu’da yaşayan değişik uygarlıklarla ilgili hem gerçek hem de efsanevi öyküleri dinleyerek kültür hazinelerini zenginleştiren öğrencilerimiz, Assos Antik Limanında geçirdikleri serbest zamanın ardından Ayvalık’ta geçirdikleri keyifli bir gezinti ile etkinliği sonlandırdılar.
Yolculuk boyunca öğrencilerimize eşlik eden rehberleri Barış Bey’den Çanakkale özelinde tüm Marmara Bölgesi’nin coğrafi yapısını ve kısa tarihini de dinleyen öğrencilerimiz, Anadolu’ya can veren bu binlerce yıllık öykülerin yaşadığımız coğrafyada bıraktığı izleri öğrenme fırsatı bularak geziyi tamamladılar.
UKEB Okulları olarak gezinin organizasyonundaki değerli katkılarından dolayı Punta’s Tura teşekkür etmeyi bir borç biliriz.