Atatürk
Anasayfa | Site Haritası | İletişim  +90 850 247 0 742 info@ukeb.com.tr>

UKEB Cumhurbaşkanı’nı Seçti

Seçim Sürecinde Renkli Görüntüler

19 Aralık 2016 Pazartesi günü, UKEB Okulları öğrencileri için özel bir gündü. İki hafta boyunca propaganda yapan 11 cumhurbaşkanı adayı, ilkokul 1. Sınıflardan ortaokullara dek tüm öğrencilerin katıldığı bir seçimde kıyasıya yarıştılar. UKEB Öğrenci Meclisi’ne başkanlık edecek ve okulumuzu temsil edecek yetkiye sahip olacak olan bu makam için oylama pazartesi günü 13.30’da başladı ve 16.40’a kadar devam etti. Lobide kurulan oy merkezi ile seçmen olma heyecanı yaşayan çocuklarımız, tek tek kapalı perde arkasına giderek oylarını kullandılar.

UKEB OKULLARI KENDİ CUMHURBAŞKANINI SEÇTİ

Oy verme işleminin sona ermesi ile Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Mert KALKAN tarafından seçim sandığı aynı günün sonunda bağlanarak mühürlendi. Bir sonraki gün ise bir grup ortaokul öğrencimizden oluşan seçim kurulunun ve Sosyal Bilgiler öğretmenimizin gözetiminde oyların sayımı yapılarak seçimi kazanan aday tespit edildi. Kıyasıya geçen rekabetin ardından aldığı 43 oy ile 6-A Sınıfı öğrencisi Boran Demir ENGEL, UKEB Okulları Cumhurbaşkanı olarak seçildi.

UKEB OKULLARI CUMHURBAŞKANININ GÖREVLERİ NELERDİR?

Cumhurbaşkanı, UKEB Okul-Öğrenci Birliği başkanı olarak daha önceden yine seçimle oluşturulan UKEB Öğrenci Meclisi’ne başkanlık edecek ve okulumuzu resmi düzeyde öğrenci olarak temsil edecek. Meclisin aldığı kararları onaylama, yeniden düzenlenmek üzere meclise geri gönderme gibi yetkileri de olacak olan cumhurbaşkanı, Okul yönetimi ile öğrenciler arasında bir köprü vazifesi görecek. Aynı zamanda atayacağı bir başbakanla birlikte Bakanlar Kurulunun oluşturulmasında ve Meclisin aktif olarak faaliyet yürütmesinde belirleyici bir aktör olacak. Biz de tüm UKEB’liler olarak, Cumhurbaşkanımıza bu önemli görevinde başarılar diliyoruz. Şimdi gözler, atanacak başbakan ve Bakanlar Kurulunun oluşturulması sürecinde.