fbpx
Atatürk
Anasayfa | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim  +90 850 247 0 742 info@ukeb.com.tr>

CUMHURİYET BAYRAMIMIZI COŞKU İLE KUTLADIK

94 Yıldır Bitmeyen Gurur,Mutluluk ve Atamıza Sevgiyle...

94. Yıl Coşkusu

UKEB’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız büyük bir coşkuyla kutlandı. 23-29 Ekim haftasına yayılan kutlamalar çerçevesinde sınıflarını ve panolarını süsleyen, hazırladıkları sunumları ve afişleri/filmleri videowall’da paylaşan, dinletiler yapan, söyleşilere katılan öğrencilerimiz, 29 Ekim 2017 Pazar günü yaptıkları tören ile cumhuriyetin aydınlık yüzü olduklarını gösterdiler.


Kutlamaların doruk yaptığı tören saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunması ile başladı. 1A sınıfı öğretmeni Müjgan Can ve Genel Müdürümüz Filiz ULUSOY’un konuşmalarının ardından 1. sınıf öğrencilerimiz şiirler okudular.

4. sınıf öğrencilerimizin oratoryosu töreni izleyen velilerimizi ve konuklarımızı duygulandırdı. 5. sınıf öğrencilerimizin söylediği “Ey Özgürlük” ve 2. sınıf öğrencilerimizin söylediği “Atatürk Çocukları ve İzindeyiz Yüce Atam” adlı şarkılarla coşan ve cumhuriyetin kazanımlarını bir kez daha yaşayan UKEB Ailesi, ortaokul öğrencilerinin İngilizce olarak okuduğu şiirler ve ilkokul öğrencilerimizin Fransızca seslendirdiği şarkılar ile töreni tamamladı.


UKEB Okulları olarak tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını kutlar ve bu vesile ile başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi minnetle andığımızı ifade etmek isteriz.