fbpx
Atatürk
Anasayfa | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim  +90 850 247 0 742 info@ukeb.com.tr>

ENERJİ FARKINDALIĞIMIZ ARTIYOR

Enerji Konusuna Duyarlılığı Arttırmak

Enerji konusuna duyarlılığı arttırmak amacıyla, Enerji Haftasında, okulumuzda her sınıf seviyesinde etkinlikler düzenlendi. Video, animasyon, sunumların izlendiği bu özel haftayla ilgili öğrencilerimizin hazırladıkları ürünler ( poster, slogan, afiş, maket vb.) lobide sergilendi, bilgilendirici yazılar, uyarı levhaları ilgili her alanda yerini aldı.
5,6,7. sınıf öğrencilerimizin katıldığı ve ‘Enerji‘ konusunun tema olarak seçildiği bilgi yarışmasında genel kültür içerikli soruların yarışmacılar tarafından cevaplanması sürecindeki heyecana seyirci olarak katılan öğrencilerimiz de soruları yerlerinde cevaplamaya çalışarak ortak oldular.
5. ve 6. sınıf öğrencilerimiz yürüttükleri çalışma doğrultusunda doğaya bıraktıkları karbon ayak izlerini hesaplayarak, karbon salınımını arttıran aktiviteler konusunda nasıl daha dikkatli olmaları gerektiğini tartıştılar.
Okulumuz Eko Timi tüm hafta boyunca sınıflarda dedektiflik yaparak en tasarruflu sınıfı belirlerken konu hakkındaki farkındalığı arttırmaya çalıştı.
7. sınıf öğrencilerimiz ‘Türkiye‘nin Nükleer Enerjiye İhtiyacı var mı? ‘konulu bir münazara etkinliği gerçekleştirdiler. Münazarayı güçlü ifadeleriyle ‘Türkiye’de nükleer enerjiye ihtiyaç yoktur’ tezini savunan grup kazandı.
14-18 Ocak haftasında Eko Okullar Flaması hak eden tüm okullarda aynı anda uygulanacak olan ‘Her şeyi bırak doğa için bir şey yap ‘ etkinliği ile enerji haftası programımız sona erecek.