fbpx
Atatürk
Anasayfa | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim  +90 850 247 0 742 info@ukeb.com.tr>

HEDEFİMİZ HAYAL GÜCÜ

DESTINATION IMAGINATION

Öğrencilerin yaratıcı ve eleştirel düşünme, takım çalışması, problem çözme, risk alma, proje yönetimi, sabırlı olma, özgüven sahibi olma, fikirlerini gerçekleştirebilme, başarısızlıklarından ders alma ve gelişimlerini gözlemleme fırsatı bulmalarını sağlayan ve bu yıl 27 Şubat-1 Mart tarihleri arasında Antalya’da yapılan Destination Imagination etkinliklerine okulumuz üç takımla katıldı. Improvisational (Doğaçlama) görevini seçen öğrencilerimiz,  görev için hazırlanırken hikayeler yarattılar ve yarattıkları hikayeleri izleyicilere sundular. Görev tamamen spontanlık üzerine kurulu olduğu için tüm hayal güçlerini ve inandırıcılıklarını kullandılar.

Türkiye Finali için diğer okullarla bir araya gelen öğrencilerimiz,  eğlenceli ve öğretici geçen etkinlik boyunca diğer takımları ve farklı görevleri izleme, yeni bakış açılarını fark etme, yeni arkadaşlıklar kurma fırsatı buldular.

Önümüzdeki yıl için öğrencilerimiz ceplerinde  bir dolu deneyim, fikir ve proje ile geri döndüler. Tekrar katılmak ve o eşsiz süreci yaşamak için sabırsızlanıyorlar.