fbpx
Atatürk
Anasayfa | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim  +90 850 247 0 742 info@ukeb.com.tr>

İZMİR AGORASINDA ORYANTİRİNG:

“YAŞAYAN TARİH, YARATAN ÇOCUK”

En Etkili Proje, En Kullanışlı Proje, En Orijinal Proje, En Yaratıcı Proje ve En İyi Takım Çalışması

Sosyal Bilgiler Bölümü ve YET-MER’in rehberliğinde 11 Ekim Çarşamba günü düzenlenen ve 5. sınıflarımızın katıldığı etkinlikte öğrencilerimiz, Agora ve İzmir’in (Smyrna) tarihine ilişkin bilgi edinirken, zamanla yarışmanın keyfine vararak ve takım ruhu oluşturarak eğlenceli zaman geçirdiler.
Üç ayrı ayakta yapılan etkinliklerin ilk ayağı Oryantiring oldu. 5 takıma ayrılan öğrencilerimiz, Agora içerisinde kendilerine verilen kroki üzerinde işaretlenmiş gizli 5 istasyon noktasını tek tek bulup ziyaret ederek, ipuçlarını topladılar. Bu ipuçları, 3. etkinlikte kullanılmak üzere grup malzemecileri tarafından stoklandı. Yön bilgilerini de kullanmak zorunda oldukları etkinliğin sonunda, gazete-pano yapımının başladığı ikinci etkinliğe geçildi… Gün boyu yaşadıklarını panolaştıran öğrencilerimiz, öğretmenlerinin rehberliğinde Agora’nın çeşitli bölümlerini bu kez serbest olarak gezip fotoğraflar çektiler…


Öğle yemeğinin ardından 3. etkinliğimiz olan mancınık yapımı başladı. Öğrencilerimiz ilk etkinlikte topladıkları malzemeleri yaklaşık bir saatlik bir beyin fırtınası ve yapım faaliyetinin ardından başarıyla mancınık haline getirdiler. Daha sonra bunları deneyen gruplar, tüm gün boyunca yaptıkları etkinliklerle ilgili olarak; “En Etkili Proje, En Kullanışlı Proje, En Orijinal Proje, En Yaratıcı Proje ve En İyi Takım Çalışması” alanlarında birincilikler kazandılar. Kaybedenin olmadığı, takım çalışmasının ön plana çıktığı ve disiplinler arası yaklaşımlarla birden çok alanda becerilerin kullanıldığı gezimiz, gün sonunda yorgun ancak neşeli yüzleriyle çocuklarımızın okula dönmesi neticesinde son buldu.