fbpx
Atatürk
Anasayfa | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim  +90 850 247 0 742 info@ukeb.com.tr>

ÖĞRENCİLERİMİZ ATA’NIN HUZURUNDA

Ata'mıza Ebedi İstirahatgahında Ziyaret

5.sınıf öğrencileri 2-4 Kasım tarihlerinde iki aşamalı olarak gerçekleştirilen bir gezi doğrultusunda Ankara ve Afyon’a gittiler.
Gezinin ilk ayağı olarak gidilen Ankara’da kuruluş ve kurtuluş meclisi olan 1. Meclisi (Kurtuluş Meclisi), inkılapların gerçekleştiği 2.Meclisi (Cumhuriyet Meclisi) ziyaret ederek ülkenin kuruluş aşamasına canlı tanıklık eden öğrencilerimiz, Türkiye Cumhuriyet’in kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’i ziyaret ederek okulumuz adına düzenlenen anma programına katıldı.
Gezinin İkinci gününde Etnografya Müzesi, tarihi Ankara Kalesi, Çengelhan ve iletişim ve ulaşımın önemli müzesi olan Rahmi Koç müzesi gezildi. Daha sonra gidilen Anadolu Medeniyetleri Müzesinde Anadolu ve ilkçağ uygarlıkların bıraktıkları önemli eserleri gören öğrencilerimizin son uğrak noktası olarak gittiği Feza Gürsey Bilim Merkezinde çeşitli deneyler yaptılar.
Zafer Müzesi gezisi ile başlanan son gün Zafer Anıtını ziyaret eden, Kocatepe’ye çıkan, 500 kişilik sembolik şehit mezarları ve kitabeleri Mustafa Kemal ‘in kurtuluş savaşı esnasında kullandığı Karargah Evi gezen, Şehit Baba-Oğul Anıtı, Mehmetçik Anıtı, Üç Komutan Anıtı, Milisler Anıtı, Dumlupınar Şehitliği ve Dumlupınar Kurtuluş Müzesi ziyaretleri yapan öğrencilerimiz, akademik, davranışsal ve duygusal açıdan bir çok kazanım ile geziyi tamamladılar.