fbpx
Atatürk
Anasayfa | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim  +90 850 247 0 742 info@ukeb.com.tr>

ÖĞRENCİLERİMİZİN FARKINDALIK GEZİSİ

'Engelli Farkındalık Merkezi'

4. ve 5. sınıf öğrencilerimiz 9 Mayıs 2018 Çarşamba günü Yetenek Keşfetme Geliştirme Merkezi (YET-MER) ve Mind & Science Programı kapsamında Engelliler Haftası Etkinliği olarak Farkındalık Merkezi’ni ziyaret ettiler.

Olimpiyat Köyü’nde hizmet veren Türkiye’deki ilk ‘Engelli Farkındalık Merkezi’, İzmir Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik kapsamında, engellilerin sorunlarına dikkat çekmek, bireysel ve toplumsal yaşamda karşılaştıkları sıkıntıları, engelleri, toplumun diğer kesimlerine de uygulamalı olarak hissettirmek amacıyla kurulmuştur. Ziyaretçilerin okul öncesinden ileri yaşlara kadar farklı senaryolarla engellilerin yaşamını hissedecekleri, görmeyen birinin, ya da zihinsel yetersizlik yaşayan bir arkadaşının nasıl bir zorluk yaşadığını görecekleri, anlayacakları etkinliklerin uygulandığı Merkez’de görme, işitme ve ortopedik engelli alanı, tekerlekli sandalye parkuru, otizm labirenti, karanlık ev alanı vb. alanlar bulunmaktadır.

Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü’nün katkılarıyla düzenlenen programlar sonunda öğrencilerimiz Engelsiz İzmir Projeleri konusunda bilgi aldı, bu alanda yaşanan sorunları fark ederek UKEB YET-MER ve Mind & Science dersleri kapsamında ürettikleri projelere katkı sağlayacak yeni bilgilerle donandılar.

Merkeze ailesi ile birlikte gitmek isteyen öğrencilerimiz için;
Rezervasyon telefon numarası: 0232 293 92 16