fbpx
Atatürk
Anasayfa | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim  +90 850 247 0 742 info@ukeb.com.tr>

ORMANDA BİR GÜN

Yaşayarak Öğrenme

5. Sınıf öğrencilerimiz 13 Mayıs Pazartesi günü Menderes Çile Köy ‘de Doğa Akademisi eğitimcileriyle ‘Ormanda Bir Gün ‘ etkinliği gerçekleştirdiler.
Doğaya saygı duruşu için, gözleri bir dakika kapatarak doğadaki sesleri dinleyerek başlayan etkinlik boyunca öğrencilerimiz, bir orman yürüyüşünde dikkat edilmesi gereken tüm detayları deneyimlediler. Doğa canlılarını taklit ederek gerçekleştirdikleri ısınma aktivitesinden sonra, çıktıkları keşif gezisinde, otlayan keçileri, ağaçların altına saklanmış olan kaplumbağayı, kızıl çam tohumlarını, karıncaları ve farklı böcekleri gözlemleyerek dağ kekiklerinin kokusunu içlerine çekip, doğanın eşsiz sesleriyle dinlendiler. Bilgiyi derinleştirme aşamasında, duyularını kullanarak konuşmadan ifade etme ve birbirini anlama becerilerinin de geliştirildiği etkinlikte ağaçların doğa için önemini, oksijen üretme, tozları süzme görevleri olduğunu, bir ağacın ne kadar uzun sürede gelişebildiğini, verimli tarım toprağının ne kadar uzun sürede oluştuğunu yaşayarak öğrendiler.
Eğlenceli ve öğretici çalışmaların ardından, köy kahvesinde içeceklerimizi yudumlarken gerçekleştirdiğimiz değerlendirme toplantısında tüm öğrencilerimizin görüşleri ise hep olumluydu.