fbpx
Atatürk
Anasayfa | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim  +90 850 247 0 742 info@ukeb.com.tr>

ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİMİZ PROGRESS TEST’E HAZIRLANIYOR

Amaç Bir Üst Seviye

Ortaokul öğrencilerimizin İngilizce seviyelerini ölçmek amacıyla her yıl uygulanan uluslararası ölçüm aracı Progress Test hazırlıkları başladı.

Tamamen bilgisayar tabanlı uygulanan, öğrencilerin İngilizce dil yeterliliğini hızlı ve objektif bir şekilde ölçen çevrimiçi bir sınav olan Progress Test, yılda üç kere (Kasım, Nisan ve Haziran ayları) uygulanıyor. Öğrencilerin birden fazla beceriye (Okuma, Yazma, Dinleme, Dil bilgisi ve kelime hazinesi becerileri) yönelik farklı sorulara verdikleri yanıtlara dayanarak aldıkları GSE ve CEFR puanı sayesinde öğrencilerin hızlı ve doğru bir şekilde İngilizce dil seviyeleri belirleniyor. İçerik olarak uyarlanan (adaptive) bir sınav olan Progress Test öğrencinin verdiği yanıtlara göre takip eden soruların şekil almasına dayanmaktadır.
Çevrimiçi ve bilgisayar ortamında uygulanan sınavdan önce her öğrenciye bir kullanıcı adı ve şifre verilerek

Erişim bilgileri ile sisteme giren öğrenci, sınav gözetmeninin yönlendirmeleriyle sınava başlar ve soruları sınav süresi içinde tamamlar. Yaklaşık 60 dakika süren sınavı tamamlayan öğrencilerin puanları sistem tarafından otomatik olarak hesaplanır. Uygulanan üç testin ortalaması öğrencilerimizin İngilizce seviyesini belirlemektedir.