fbpx
Atatürk
Anasayfa | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim  +90 850 247 0 742 info@ukeb.com.tr>

P3 ANNE-BABA SEMİNERLERİNİN İKİNCİ AYAĞI YAPILDI

“Geleceğini Tasarla”

Öğrenci eğitimin önemli ayağı olarak tasarlanan ve uygulamaya konulan Powerful Parent Program (P3) etkinliklerinin ikinci ayağı olan ve “Geleceğini Tasarla” konu başlığı ile yapılan seminer 18 Kasım 2017 Cumartesi günü yapıldı.
Seminerin ilk bölümünün konuşmacısı FİER İNSAN KAYNAKLARI VE DANIŞMANLIK ŞİRKETİ kurucusu Cavit Peşkirci idi. Baby-boomers, X, Y ve Z Kuşakları hakkında bilgi vererek her kuşağın özellikleri hakkında velileri bilgilendiren Sayın Peşkirci’nin öğrencilerimizin de ait olduğu Z Kuşağına has özelliklerden bahsettiği bölüm velilerin de katılımı ile interaktif formatta gerçekleşti.


Seminerin ikinci bölümünün konuşmacısı İzmir Milli Kütüphane Vakfı Başkanı Ulvi Puğ oldu. “Sevgiyi Yaşamın Merkezine Almak” konulu söyleşide şiirler okuyan, Atatürk’ün kişiliğinden örnekler veren ve hayatın merkezinde sevginin olduğuna dair paylaşımlarda bulunan Sayın Puğ, velilerimizin bakış açılarına farklı perspektifler getirdi.


Etkinliğin son bölümünün konuşmacısı olan Nurdan Ellez, “Future Problem Solving” konu başlıklı sunumunu atölye çalışması şeklinde gerçekleştirdi. Empati Kurmak, Tanımlamak, Tasarlamak, Prototip Oluşturmak basamakları ile yürütülen atölye çalışmasından kazanım sağlayan velilerimiz, 23 Aralık 2017 Cumartesi günü gerçekleştirilecek “Beynimiz Gerçek Hazinemiz” konu başlıklı sunumda buluşmak üzere etkinliği tamamladı.