fbpx
Atatürk
Anasayfa | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim  +90 850 247 0 742 info@ukeb.com.tr>

PROGRESS TEST’İN İKİNCİ AYAĞI GERÇEKLEŞTİ

Progress Test’lerin İkinci Ayağı

Ortaokul öğrencilerimize yönelik olarak uygulanan ve öğrencilerimizin İngilizce dil yeterliliğini hızlı ve objektif bir şekilde ölçen çevrimiçi sınav Progress Test’lerin ikinci ayağı 26 Mart- 2 Nisan 2019 tarihleri arasında uygulandı.

Toplam 3 sınavdan oluşan Progress Test, öğrencilerin birden fazla beceriye (okuma, yazma, dinleme, dilbilgisi ve kelime becerileri) yönelik farklı sorulara verdikleri yanıtlara dayanarak GSE (Global Scale of English) ve CEFR (Common Europuen Framework of Reference) puanlarını sunmaktadır. Yapılan ikinci ayak sınavlarında öğrencilerimizin aldığı en yüksek puan olarak konuşmanın çıktığı sınav sonuçları sayesinde öğrencilerin hızlı ve doğru bir şekilde İngilizce dil seviyeleri belirlenmektedir. Sınav içerik olarak uyarlanan (adaptive) bir sınav olduğu için öğrencinin verdiği yanıtlara göre sonraki sorular şekil almaktadır ve sınav yaklaşık 60 dakika sürmektedir. Sınavı tamamlayan öğrencilerin puanları sistem tarafından otomatik olarak hesaplanır.

Okulumuzda Progress Test 3 basamaktan oluşmaktadır. İlk Progress Test’lerini Aralık başında, ikinci Progress Test’lerini Mart sonunda olan öğrencilerimiz, 3. Progress Test’lerini ise Mayıs başında olacaklardır. Uygulanan üç testin sonuçlarına göre öğrencilerimizin önümüzdeki yıl yerleşecekleri İngilizce seviye sınıfları belirlenmektedir