fbpx
Atatürk
Anasayfa | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim  +90 850 247 0 742 info@ukeb.com.tr>

RoboTouch TURNUVASI ROBOT HALAT YARIŞI BİRİNCİSİ: UKEB

İlk Kez Katıldıkları Turnuvada Gelen Namağlup Birincilik

Özel İzmir SEV İlköğretim Okulu tarafından düzenlenen RoboTouch Turnuvası’na ortaokul öğrencilerimizden Arda Bayam, Zeki Şengüder, Deniz Aykan ve Sertuğ Erkan “MASTER ROBO-UKEB” adlı takımla katıldı. Bilişim Teknolojileri ve Yazılım öğretmenimiz Merve Deniz Çilengir’in koçluğunu yaptığı MASTER ROBO-UKEB takımı RoboTouch turnuvasında halat yarışı kategorisinde 6 karşılaşmada 5 galibiyet ve 1 beraberlik alarak namağlup birinci oldu.


Hangi kategoride yarışacağını bilmeden yarışmaya hazırlanma prensibiyle gerçekleştirilen Robotouch turnuvası öncesinde öğrenciler kendilerine verilen 120 dakikalık hazırlanma periyodunda koçları olmadan yarışır hale geliyorlar.
Halat Yarışı kategorisinde tasarladığı robot ile 1. turda karşılaştığı 3 rakibinin üçünü de yenen MASTER ROBO-UKEB takımımız 6 puanı elde etti. 1. tur sonunda takımlara robotlarını modifiye edip iyileştirmeleri için ek süre verildi. Robotlarına güvenen takım üyelerimiz, robotlarında değişiklik yapmama kararı alarak 2. tura aynı robot ile katıldılar. 2. turun ilk karşılaşmasında şanssızlık yaşayan takımımızın robotunun sol tarafındaki paleti ile motor arasındaki bağlantı çıkınca rakip robot ile kıyasıya mücadele yaşandı. 2 dakika süren halat çekme mücadelesinin heyecanına tüm izleyiciler ortak oldu. Tek paleti hareket etmediği halde halat yarışını berabere bitirmeyi başaran robotumuz, ardından karşılaştığı 2 robotu da yenerek 11 puana ulaştı. MASTER ROBO-UKEB takımımız toplam 6 karşılaşmada 5 galibiyet 1 beraberlik alarak namağlup birinci oldu.
UKEB Okulları olarak, ilk kez robot turnuvasına katılan ve bu turnuva için büyük özveri ile çalışarak birinci olan MASTER ROBO-UKEB takımımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.