fbpx
Atatürk
Anasayfa | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim  +90 850 247 0 742 info@ukeb.com.tr>

UKEB ÖĞRENCİLERİ UZAY KAMPINDA

“Future Explorers Program”

GELCEĞİN KAŞİFLERİ PROGRAMI (FUTURE EXPLORERS PROGRAM -FEP)

Genç ve yetişkinlerin bilimsel eğitimler alarak uzay hakkındaki ilgi ve meraklarını arttırmak amacıyla 2000 yılında eğitim ve eğlence merkezi olarak kapılarını açan Uzay Kampı, katılımcılarına uygulamalı simülatör etkinlikleri ile keyifli ve eğitici deneyimler yaşatan bir eğitim merkezidir.

Uzay Kampının “Future Explorers Program” çalışmaları kapsamında, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında,  içinde video konferansların da olduğu bir dizi etkinlik gerçekleştiren öğrencilerimiz, 12-18 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen “SPACE CAMP FEP “ kampına katıldılar. Çalışma süresince Bulgaristan, Yunanistan, Çekya ve Norveç’ten gelen öğrenci ve öğretmenlerle etkinlikler yürüten öğrencilerimiz, yeni arkadaşlıklar, bilgiler ve tecrübeler ile çok keyifli bir kamp dönemi geçirdiler. Farklı ülkelerin temsilcileri ile bir arada olmanın getirdiği kazanımlarla kültürel açıdan farkındalıklarını arttıran öğrencilerimiz,  21. yüzyıl becerilerini de geliştirme fırsatı buldular.

“ Future Explorers Program “ kapsamında çalışmalarımıza destek olan Uzay Kampı Eğitim Destek ve Geliştirme Müdürü Tolga Yıldırım’a ve öğrencilerimizin eğitimlerini video konferanslarla destekleyen Fatih Can Varal’a UKEB Okulları olarak teşekkürü bir borç biliriz.