fbpx
Atatürk
Anasayfa | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim  +90 850 247 0 742 info@ukeb.com.tr>

UKEB OKULLARI DEVRİM ŞEHİDİMİZ KUBİLAY’I UNUTMADI

Devrim Şehidi

26 Aralık Salı günü, 5. sınıf öğrencilerimiz Menemen’e bir gezi gerçekleştirdiler. Menemen 57. Topçu Tugay Komutan Yardımcılığı bünyesinde bulunan Kubilay Anıtı’nı Tugay Komutanlığı’nın misafirperverliği eşliğinde ziyaret eden öğrencilerimiz, 23 Aralık 1930 yılında, gerici bir isyanı bastırmak için cansiperane mücadele veren Yedek Subay Kubilay’ı ve bu uğurda canlarını ortaya koyan tüm yurtsever kahramanları andılar.
Gezinin koordinatörlüğünü yapan Sosyal Bilgiler Öğretmeni Mert KALKAN, anıtın etrafında toplanan öğrencilerimize aslında bir öğretmen olan Fehmi Kubilay’ın yedek subaylık görevini ifa ederken yaşadığı ve ölümüne sebep olan bu olay hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Laiklik ve Cumhuriyet kazanımlarının değerini çeşitli örneklerle açıklayan öğretmenimiz, bu uğurda hayatını ortaya koyan kahramanların yüklendiği tarihi misyonu çocuklarımızla paylaştı.
Çocuklarımız Yedek Subay Kubilay’ın anısına yapılan bu ziyaretin ardından Tugay Komutanlığı tarafından topların bulunduğu bir eğitim alanına götürüldüler. Burada eğlenceli vakit geçiren çocuklarımız daha sonra Karargah Yemekhanesinde kendilerine ikram edilen limonata ve tatlının keyfini çıkararak geziyi tamamladılar.