fbpx
Atatürk
Anasayfa | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim  +90 850 247 0 742 info@ukeb.com.tr>

UKEB OKULLARI YENİ YILI BÜYÜK COŞKUYLA KARŞILADI

Yepyeni Bir Yıla Girmenin Coşkusu

Yeni yılı karşılama etkinlikleri kapsamında Yabancı Diller Bölümü organizatörlüğünde gerçekleştirilen sunum ve yarışmalar yeni yıl umutlarının tazelenmesine yol açtı
Yılın son haftası yapılan etkinlikler doğrultusunda 25 Aralık Salı günü ortaokul öğrencilerimiz İngilizce tekerleme söyleyebilme yeteneklerini “Tongue Twister” yarışması aracılığıyla jüriye ve arkadaşlarına gösterdiler. Kutlamalarda daha sonra bayrağı devralan 1. sınıf öğrencilerimiz kendi tasarladıkları yeni yıl şapkası defilesini sunduktan sonra hazırladıkları şiir ve İngilizce- Fransızca şarkıları velilerine ve UKEB ailesine sundular.
26 Aralık Çarşamba günü ortaokul bünyesindeki yetenekli öğrencileri farklı kategorilerdeki yetenek şovlarını “Ukeb’s Got Talent-UGT” yarışmasıyla sergileme fırsatı buldular. Daha sonra sahneye çıkan 2. Sınıf öğrencilerimiz tasarladıkları şapkalarla gerçekleştirdikleri defilenin ardından piyano dinletisi, İngilizce ve Fransızca şarkılar ve şiir performanslarıyla izleyicilere keyifli anlar yaşattı.
27 Aralık Perşembe günü ortaokul öğrencilerimizin kodlama bilgilerini sergiledikleri “Spelling Bee” yarışması ile kutlamalara ve eğlenceye devam edildi. Bu kategoride seviyelerine göre iki farklı kategoride yarışmaya katılan öğrencilerimizden ilk üçe girenler ödüller kazandı. Bu yarışmadan sonra 3. Sınıf öğrencilerimiz hazırladıkları İngilizce ve Fransızca şarkıları ve şiirlerini gerçekleştirdikleri şapka defilesinin ardından sundular.
28 Aralık Cuma günü heyecanın doruğa ulaştığı “Bingo- Tombala” yarışması gerçekleştirildi ve 4-5-6. sınıflarımızın İngilizce-Fransızca ve müzik öğretmenleri eşliğinde hazırladıkları gösteriler ile kutlamalar son buldu. Okul genelinde oynanan Bingo oyununda birinci, ikinci çinko ve tombala yapan sınıflarımızın ödüllerini aldıkları yarışmada, öğrencilerimiz hem keyifli dakikalar geçirdiler hem de sınıf olarak bir takım olma ruhunu tekrar yaşamış oldular.

UKEB Okulları olarak eğitim camiasının yeni yılını kutlar, mutlu, sağlıklı, huzurlu ve barış dolu bir yıl dileriz.