fbpx
Atatürk
Anasayfa | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim  +90 850 247 0 742 info@ukeb.com.tr>

UKEB’DE DENEY YAPMANIN KEYFİ

Öğrenmenin En İyi Yolu "DENEY"

 

UKEB’de öğrenciler Mind & Science derslerinde kendi istedikleri deneyleri sorgulama temelli etkinlik haline dönüştürüp arkadaşlarıyla paylaşıyorlar.
Öğretmenlerinden aldıkları danışmanlık ve deney yapma aşamaları hakkındaki bilgiler ışığında 17-21 Aralık haftasında Kola’nın Mentos üzerindeki etkisini incelemek amacıyla yapılan deneyde değişik sonuçlar elde eden öğrencilerimiz, sadece deney süreciyle değil aynı zamanda deney öncesi ve sonrası elde ettikleri kazanımlarla da ilerleme kaydettiler.

Bir haftalık hazırlık süresince yaptıkları araştırmaları Power Point Sunum ve posterler haline getiren, etkinlik günü geldiğinde iyi hazırlanmış bir öğretmen edasıyla iki sınıfa da deneyi ve deney hakkında yapılan araştırmaların sonuçlarını aktaran, deneyin yapıldığı okul bahçesine büyük bir disiplinle giden, deneyi gerçekleştikten sonra sonuçları değerlendiren öğrencilerimiz her açıdan bilim insanı titizliği ile davrandılar. Etkinliğin sonunda anlatım ve sunumu da değerlendirdikten sonra bir merakın, bir sorunun, bir problemin peşinde koşmanın coşkusunu yaşayarak bir sonraki deneyi beklemeye başladılar.