Atatürk
Anasayfa | Site Haritası | İletişim  +90 850 247 0 742 info@ukeb.com.tr>

UKEB’DE DÜNYA SU GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

Su Günü Etkinlikleri Coşkusu

 

Dünyanın giderek büyüyen temiz su sorununa dikkat çekmek, içilebilir su kaynaklarının korunması ve çoğaltılması konusunda somut adımlar atılmasının sağlanmasında teşvik olması amacıyla 1993 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 22 Mart’ın “Dünya Su Günü” olarak ilan edilmesi sebebiyle farklı etkinliklerle kutlanan Su Günü, her yıl farklı bir tema ile gerçekleşmektedir. 2017 yılı teması ATIK SU olarak belirlenmiştir.

 UKEB Okularında öğrencilerimizi bu bilinçle yetiştirmek, suyun önemine dikkat çekmek, bilinçli su tüketimi hakkında farkındalık yaratmak adına 22 Mart Dünya Su Günü farklı etkinlikler gerçekleştirilerek kutlandı.

 

Suyun önemi üzerine yapılan çeşitli konuşmalardan sonra 5A ve 5B öğrencilerimiz SU HAYATTIR adlı dans gösterisini sundu. ‘’Suyla Rap’’ şarkısını seslendirilmesi ile devam eden programın en heyecan veren anı ise 3A sınıfı öğrencilerimiz hazırladıkları su roketlerini uçurdukları andı. 2A sınıfı öğrencilerinin yaptıkları su yarışı izleyen öğrenciler, 5A,5B ve 2A sınıfı öğrencilerinin su temalı afiş tasarımlarını ve bilgilendirme sunumlarını oluşturulan sergi alanını gezerek etkinliği tamamladılar.