fbpx
Atatürk
Anasayfa | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim  +90 850 247 0 742 info@ukeb.com.tr>

UKEB’DE HİJYEN STANDARTLARI

Okulların yüz yüze eğitime geçişiyle birlikte, COVİD-19 pandemisinde okullarda enfeksiyon kontrol önlemleri için pek çok çalışma başlatıldı.
UKEB OKULLARI, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından istenen ‘’ OKULUM TEMİZ BELGESİ ‘’ başvurusunu yapmak için Türk Standartları Enstitüsü (TSE ) standartlarındaki tüm hazırlıkları tamamlamış bulunmaktadır.
Bina içi uygun tasarımların yapılmasının yanı sıra, tüm kademelerde COVİD- 19 yönetiminin en önemli adımı olan virüsün yapısının, bulaş yollarının ve etkisinin tanıtıldığı, bulaşın önlenmesi için alınması gereken önlemlerin vurgulandığı eğitimler verildi. Doğru el yıkama, uygun sosyal mesafeyi sağlama, doğru maske kullanımı Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan 14 Kural bilgisiyle birlikte uygulamalı olarak çalışıldı.
Bu eğitim sürecinde İzmir Ekonomi Üniversitesi Medical Park Hastanesi bizimle birlikteydi. JCI Uluslararası kalite akreditasyonuna sahip İzmir Ekonomi Üniversitesi Medical Park Hastanesi yetkililerine ve çalışanlarına, düzenlenen tüm eğitimlerde, doğru bilgiye ulaşmamızı sağladıkları için teşekkür ederiz.
Sağlıklı günlerde tüm öğrencilerimizle bir arada olacağımız zamanlara en kısa sürede kavuşmayı diliyoruz.