fbpx
Atatürk
Anasayfa | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim  +90 850 247 0 742 info@ukeb.com.tr>

UKEB’DE MEZUNİYET HEYECANI

UKEB'in İlk Mezunları

Okulumuzun ilk mezunlarının kep atma töreninde, gururumuz, öğrencilerimizin ve velilerimizin heyecanı ile buluştu. Öğrencilerimiz kalplerimiz ve zihinlerimizde yer eden sözcüklerle buluşarak temsili mezuniyet belgelerini aldılar. Üç yıl boyunca gösterdikleri çaba, özverileri ve okulumuza kattığı değerleri, okul derecesi ile taçlandırılan okul üçüncümüz Sude Naz TURAN, okul ikincimiz Alkım Kuzey BARLAS ve okul birincimiz Meltem ULUGÖLGE gurur tablomuz oldu. Geleneksel kütüğe künye çakma törenimizde okul birincimiz ilk UKEBlerimizi mezun etmenin gururunu bizlere yeniden yaşattı. Gecede, UKEB olmanın anlamının bilincinde olarak okulumuzun eğitim felsefe ve hedeflerini temsil eden okul flamamızı, üç yıl boyunca taşıyan 8.sınıflarımız, önümüzdeki yıl 8.sınıf olacak 7.sınıf öğrencilerimize, teslim ettiler. Gecenin sonunda öğrencilerimiz keplerini UKEB okulları semalarında, istikballeri ile buluşturdular.

UKEB ilk mezunlarını vermiyor ilk düşünce adamlarını uğurluyor, dünyaya sorgulamadan bakan zihinleri, zorlayacak beyinler onlar. Düşüncelerindeki mizahı konuşmalarının satır aralarından okursunuz, katı fikirleri yumuşatırlar espri anlayışı, hayata duruşları, gülüşleri ile.

Verilen söze sadık kalmayı, fikrini dürüstçe söylemeyi, itirazını kaybetme pahasına ortaya koymayı, planlı çalışırken hayatın tadını da çıkarmayı, olumsuzluklardan umut doğurmayı, adaleti, verilen emeğe saygıyı bilen güzel ruh onlar. UKEB kültüründe yetişen yeni UKEBlere zihinlerini ve kalplerini aktaracak kıymetli ilk mezunlarımız, sizi duygu, düşüncelerinizin fırtınası, samimiyeti, hedeflerine ulaşma kararlılığı, inandığınız her konudaki geri adım atmayan inatçılığınız ile hatırlayacağız.

 

Yolunuz açık olsun mezunlarımız…