Atatürk
Anasayfa | Site Haritası | İletişim  +90 850 247 0 742 info@ukeb.com.tr>

UKEB’DE YAŞAMI BİLİM YOLU İLE KEŞFEDEN ÇOCUKLAR YETİŞİYOR

Bilimi Hayatın Bir Parçası Olarak Kabul Etmek

Çocuklarda erken yaşlarda bilim yapma ve bilimsel kültürü yerleştirmesinde öncü bir yol üstlenen Mind & Science Programı, UKEB’de tüm hızıyla devam ediyor. Her hafta farklı etkinlikler yaparak hem bilimsel, hem bilişsel, hem de psikomotor becerilerini geliştiren öğrenciler 2. sınıftan itibaren Teknoloji atölyesinin de bütünleşik bir yapı içerisinde destek olmasıyla öğrendikleri bilgilerin kullanım alanlarını genişletiyorlar.

Mind & Science Programına ilgisi her geçen gün artan öğrenciler, her derse “Bugün acaba ne yapacağız?” diyerek geliyor ve birebir kendilerinin yaptığı deneylerle ve bazen de yanılarak yaptığı keşiflerin heyecanı ile sınıflarından ayrılıyor.

Bundan önceki 22. haftalık programda “Gezegen gözlemlerinden, bitki yetiştirmeye; ölçme etkinliklerinden, geometriye pek çok farklı etkinlik” yapan öğrencilerimiz gelecek haftaların etkinliklerini büyük bir sabırsızlıkla bekliyorlar. Mind & Science programının detaylarını www.mindandscience.com.tr blog adresini takip edebilirsiniz…