fbpx
Atatürk
Anasayfa | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim  +90 850 247 0 742 info@ukeb.com.tr>

UKEB’DE YERLİ MALI HAFTASI

‘’Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası’’

1.sınıf öğrencilerimiz bir taraftan okuma yazma sürecine devam ederken, diğer taraftan da ülkemizin değerlerini içselleştiriyorlar.
‘’Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası’’ etkinlikleri kapsamında derslerinde haftanın anlamından, Türk Malı kullanımının ülkemiz ekonomisi için öneminden bahseden konular işleyen öğrencilerimiz, ülkemizde ve bölgemizde yetişen sebze ve meyveler konulu çeşitli boyama etkinlikleri yaptılar. Atık materyallerden tasarladıkları kumbaralar sergileyerek, gruplar halinde afiş tasarlayarak ve 13 Aralık 2018 Perşembe günü, UKEB restoranda, getirdikleri meyve ve kuru yemişleri, paylaşılarak öğrendiklerini yaşama geçirdiler. Müzik öğretmeni eşliğinde “Kumbara” şarkısı söylenerek dans eden öğrencilerimiz Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftasını coşkuyla kutladılar.
Her yetişkinin çocukluğu ile ilgili olarak en değerli anıları arasında yer alan ‘’Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası’’nı öğrencilerimiz de en güzel anıları arasına koyarak mutlu, umutlu bir şekilde haftayı noktalamış oldular.