fbpx
Atatürk
Anasayfa | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim  +90 850 247 0 742 info@ukeb.com.tr>

VELİLERİMİZE YABANCI DİL ÖĞRETİM KONULU SEMİNER

YABANCI DİL ÖĞRETİMİ KONUSUNDA GELİŞİM AŞAMALARI

Yabancı dil öğretimi konusunda velileri bilgilendirmek ve öğrencilerin yabancı dil konusunda göstereceği gelişim aşamaları ile ilgili olarak velilerimizin uzman bakış açısıyla bir araya getirmek amacıyla ilkokul velilerimize 13 Aralık 2019 Cuma günü bir sunum gerçekleştirildi. Pearson Edexcel yetkilileri tarafından yapılan sunuma velilerimizin ilgisi ve katılımı son derece yüksekti.
Yabancı dil öğretim süreci, hedefleri, öğrenim aşamaları ve öğrenime etki eden faktörler ile uluslar arası akreditasyon programının içeriğinin paylaşıldığı toplantıda, velilerimiz hem okulumuzda uygulanan İngilizce öğretim süreci ile ilgili detaylı bilgiye sahip oldular hem de merak ettikleri konular ile ilgili sorularını yetkili isimlere yönlendirme fırsatını buldular.
Eğitim öğretim sürecinin en önemli sacayaklarının buluştuğu toplantıda öğrencilerimizin (edinim ve öğretim bir arada olacak şekilde) yabancı dil kazanımlarına katkı konusunda ailelerin neler yapabileceği konusu masaya yatırılarak ve uluslar arası akreditasyonların yurt dışında öğrencilerimiz için yarattığı fırsatlar üzerine değerlendirmeler yapıldı.