fbpx
Atatürk
Anasayfa | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim  +90 850 247 0 742 info@ukeb.com.tr>

YAZARLARIMIZLA BİRLİKTE ETKİNLİĞİNİN İLK KONUĞU “HACER KILCIOĞLU”

Yazarlarla Birlikte

Öğrencilerimizi edebiyat dünyasının ünlü isimleri ile bir araya getirmek ve kitaplarını okudukları yazarlar ile paylaşımda bulunmalarını sağlamak amacıyla geçtiğimiz eğitim yılında başladığımız “Yazarlarla Birlikte” etkinliklerimizin 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’nın ilk konuğu Hacer KILCIOĞLU oldu.
5. ve 6. sınıf öğrencilerimizin katıldığı söyleşide yazarımızın “GEVREKÇİ”  kitabının içeriği ele alındı. Okuyucularını Fransız bir belgeselci ve küçük bir simit satıcısının peşinden İzmir’in ara sokaklarında gezintiye çıkaran kitap, farklı kültürleri ortak bir duygu dilinde buluşturuyor. Umudun, neşenin ve zorlukların birbirine dolandığı yaşamları yan yana getiren hikâye, hayvan sevgisinden çocuk işçilerin sıkıntılarına, kişisel keşiflerin coşkusundan hasta bir ebeveynle yaşamanın zorluklarına kadar öğrencilerimizi pek çok konuda düşündürüyor.

Söyleşinin devamında çocuk kitapları, öğrencilerimizin soruları, yaratıcı yazma konusunda neler yapılması gerektiği hakkında kendi tecrübe ve birikimini öğrencilerimizle paylaşan yazarımız, düzenli okumanın ve doğru kitaplar seçmenin önemini de vurguladı.
Öğrencilerin soruları ile zenginleşen söyleşimiz, kitap imzalama etkinliği ile sona erdi.