fbpx
Atatürk
Anasayfa | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim  +90 850 247 0 742 info@ukeb.com.tr>

YAZARLARLA BİRLİKTE

 

4. sınıf öğrencilerimiz kitaplarını okudukları yazarları tanımalarını ve paylaşımda bulunmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen “Yazarlarla Birlikte” adlı etkinlikte bir araya geldiler. 11 Şubat 2020’de Hacer Kılıcoğlu’nu, 12 Şubat 2020 ‘de Dilge Güney’i ve 28 Şubat 2020’de ise Güzin Öztürk ‘ü ağırladılar.
Ödüllü çocuk öyküleri Ay Dede Her Yerde ve gençler için Radyo Pencere, Havaya Bak gibi kitaplarıyla çok sevilen İzmirli yazar Hacer Kılcıoğlu ile ‘’Ay Dede Heryerde’’ kitabının derinlemesine analizinin yapıldığı söyleşi gerçekleştirildi.
Gülten Dayıoğlu Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Vakfı’nın düzenlediği büyük ödülü kazanan yazarımız Dilge Güney’le 12 Şubat Günü buluşan öğrencilerimiz “Hayalbazlar Geçidi” ile kitap okumanın önemini, eleştirel gözle kitapları incelemenin eğitim hayatlarında nasıl öncelikler yaratacağını irdelediler. Türk Mitolojisi ile ilgili yeni bilgiler edindiler.
28 Şubat günü ise öğrencilerimizin Türkçe dersinde okuduğu güdümlü kitaplarından biri olan ‘’Ben Bir Hayaletim ‘’kitabının yazarı Güzin Öztürk ile bir araya geldi. Yazarımıza kitabın ana karakteri Mila ve karşılaştığı zorluklar hakkında sorular yönelten öğrencilerimiz çok keyifli bir yazar etkinliği daha yaşadılar.
Tüm etkinliklerimiz sonunda yazarlarımız kitaplarını imzalayarak çocuklarımızı gurulandırdılar. Öğrencilerimiz ise sevgi dolu sözleri mektupları ve etkinlikleri ile yazarlarımıza teşekkür ettiler.
Büyük deneyimler elde eden öğrencilerimiz, gelecek konuk yazarlarını büyük bir heyecanla beklemeye başladılar.