fbpx
Atatürk
Anasayfa | Kişisel Verilerin Korunması | İletişim  +90 850 247 0 742 info@ukeb.com.tr>

Tarihçe

ULUSLARARASI KÜLTÜR EĞİTİM VE BİLİM ( UKEB) AŞ. 2014 yılında,  İzmir’in en köklü ailelerinden olan Sepici ailesinin üyeleri, eğitimci Filiz ULUSOY tarafından kurulmuştur.

Sepici ailesi, Sepici Holding ile İzmir’in sanayi sektöründe pek çok başarıya imza atmış, başarılarını ve iş ahlakını aile içinde nesilden nesile taşıyarak, ithalat, ihracat konusunda ülkemizi uluslararası alanlarda başarıyla temsil etmiştir.

2006 yılında Küçük Kulüp Eğitim Kurumlarını İzmir eğitim camiasına kazandıran Filiz ULUSOYise,  Karşıyaka, Hatay, Küçükyalı, Narlıdere şubeleri ile okul öncesi alanda sayısız yeniliklere imza atmıştır. İzmirli binlerce çocuğun eğitimine yön vermiş olan Filiz ULUSOY, karakter eğitimi ile akademik eğitimi başarıyla buluşturan çeşitli eğitim programları hazırlamış ve hazırlanmalarına öncülük etmiştir. Eğitim camiasının, ülkemizin geleceğine büyük katkıları olduğunun bilincinde, çocuklarımızı, gençlerimizi yarınlara güçlü, donanımlı, aydın bir Türk genci olarak hazırlamak her bir bireyin en temel görevi olduğu inancıyla UKEB AŞ, 2016 yılında özel tasarlanan ilk ve orta öğretim binasını özenle tamamlayarak, Uygarlık ve Bilgi Okulları’nı kurmuştur. Kısa adı UKEB Okulları olarak kullanılan İlk ve Orta Okulları, eğitim felsefesinin de temelinde olan, ülkemize ve dünyaya “Nitelikli İnsan” yetiştirmek için uzman eğitimci kadrosunun yanında akademisyenlerden oluşan Bilimsel Danışma Kurulu ile çalışmaktadır.