Atatürk
Anasayfa | Site Haritası | İletişim  +90 850 247 0 742 info@ukeb.com.tr>

UKEB LIFE PROGRAMI

1

Saygı…

Hayatı dengede tutan temel duygu. Bu nedenle UKEB Okulları’nın da abc’si. Kendinden başlayarak, tüm insanlığa, doğaya, kısaca yaşam hakkına saygı.

Topluma değer katan, zenginlik yaratan “paylaşmak, birlikte başarmak” kavramlarını içselleştirmiş nice kuşaklar yetiştirmek üzere yola çıkan UKEB Okulları, ideallerini sınıflardan uluslararası platformlara taşıyor.

UKEBLIFE programı ile evrensel kültüre yön veren sanatçıları, iş insanlarını, siyasetçileri, akademisyenleri ağırlayacak olan UKEB öğrencileri, aydın bireyler olarak yaşama atılacak.

Hak ve özgürlüklerinin farkındalığını yaratacak olan demokrasi eğitimleri ile özlerini geleceğe taşıyacaklar.

 

HAFTALAR KONU YER VE ZAMAN UZMAN KATILIMCI

 

1.HAFTA

(21.YLÜL 2018)

Okul İşleyiş Bilgi Toplantısı RESTORAN

15.15-15:55  (4. ve 5. Sınıflar )

16.00-16.40 (6.7, ve 8. Sınıflar)

Tüm Yönetici ve Öğretmenler
2. HAFTA

(5.EKİM. 2018)

 

FARKLILIKLARIMIZ UKEB RESTORAN

16.00-16.40 (5.-6.-7. Sınıflar)

 

Engelliler Derneği Başkanı  İlknur PEDER

( sunum çok ilgi çekiciydi )

3. HAFTA

(12 EKİM 2018)

 

Evrende Yolculuk LOBİ

15.15-15.55 (2.3.ve 4. Sınıflar)

16.00-16.40 ( 5.6. ve 7. Sınıflar)

 

Ege üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri

Dr. Suzan Doğan

05315923021

( Sunum iki seviye için de çok başarılı )

4.HAFTA

(19 EKİM 2018)

Sağlıklı Beslenme UKEB RESTORAN

15.15-15.55 (1.2. VE 3. Sınıflar )

16.00-16.40 (6.7.ve 8.  Sınıflar)

Ege Ünv . Çocuk Hastanesi

Diyetisyen Ayça Etensel

05336394323

( İlköğretim seviyesi uygun ders programlarına seviye sunumuna davet edilebilir. )

5.     HAFTA

(26 EKİM 2018)

Gıda Güvenliği UKEB   RESTORAN

15.15-15.55 (1. ve 2. Sınıflar)

16.00-16.40 (3.-5. ve 6. Sınıflar)

Gıda mühendisi

Özge Özer

6.     HAFTA

(2 KASIM 2018)

ATATÜRK’Ü ANLAMAK LOBİ

16:00-16:40 ( 5-6-7. SINIFLAR )

AZİZ ÜSTEL

GAZETECİ, YAZAR

7.     HAFTA

       (5 KASIM 2018)

 

DEVLET ADAMI ATATÜRK

LOBİ

16:00-16:40 ( 5-6-7. SINIFLAR )

 

 

DR.ÖĞR.ÜYESİ

LEVENT YILMAZ

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ KAMU YÖNETİMİ BÖLÜMÜ SİYASET VE SOSYAL BİLİMLER ANABİLİM DALI

      (6 KASIM 2018)  

İNSAN ATATÜRK

LOBİ

16:00-16:40 ( 5-6-7. SINIFLAR )

AVUKAT

ULVİ PUĞ

 

İZMİR MİLLİ KÜTÜPHANE DERNEĞİ BAŞKANLIĞI

   (7 KASIM 2018) ATATÜRK GİBİ DÜŞÜNMEK LOBİ

16:00-16:40 ( 5-6-7. SINIFLAR )

DR.ÖĞR.ÜYESİ MEHMET EMİN ELMACI

ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ ENSTİTÜSÜ

  (7 KASIM 2018) Amatör telsizcilik RESTORAN

15:15- 15:55 ( 7. SINIFLAR )

TRAC ( Türkiye Amatör Telsizciler Derneği )

Ali Rıza Özsaran

  ( 8 KASIM 2018) ATATÜK’E GÖRE

SAVAŞ VE BARIŞ

LOBİ

16:00-16:40 ( 5-6-7. SINIFLAR)

AZİZ ÜSTEL

GAZETECİ, YAZAR

     8.HAFTA

  (14.KASIM.2018)

 

Girişimcilik – maker hareketleri

YETMER

15.15-15.55  (7. SINIFLAR )

Zeynep Karagöz

Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

  (16 KASIM 2018) İzcilik

İzcilik temel felsefesi, prensipleri ve faaliyetlerİ

YEMEKHANE

16:00-16:40 (5-6-7 SINIFLAR )

PİNA İzcilik Kulübü oymakbaşı/Robenson Kardeşler İzci oymağı Mimar Mehmet Ali Yalçın
10.HAFTA

(30 KASIM 2018)

YELKENCİLİK

MİLLİ YELKEN SPORCUSU

HAYATTA RÜZGARINIZ BOL OLSUN

LOBİ

15.15-15.55 (1. 2. VE 3. SINIFLAR)

16.00-16.40 (4. 5.6. VE 7. SINIFLAR)

 

SERHAT ALTAY

SEGEN BİLGİNCİOĞLU

 

11.HAFTA

(14.ARALIK.2018 )

 

HAYATI KAZALARDAN KORUMAK UKEB RESTORAN

16:00-16:40 (4.5.6.7. SINIFLAR )

DOÇ. DR BURÇİN KEÇECİ

ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ UZMANI

 

28.ARALIK .2018 GELECEĞİ BİRLİKTE DOKUMAK UKEB RESTORAN

14:20- 15:00 (5.6.7. SINIFLAR )

ÖDEMİŞ İPEKBÖCEKÇİLİĞİ KADIN KOOPERATİFİ BAŞKANI ÜLKÜ ZERDALİ
15.Şubat.2019

 

‘TASARIM VE TEKNOLOJİ HER YERDE ‘ LOBİ:

15:15- 15:55 ( 3.4.5.  Sınıflar )

16:00-16:40  (6. 7.ve 8. Sınıflar )

 

TANZER KANTIK

ENDÜSTRİYEL TASARIM EKİP LİDERİ

22.Şubat.2019 YOGA İLE YAŞAM ENERJİSİ

 

KATILIMCILAR:
15:15 – 15:55 ( 2.  VE 3. SINIFLAR )16:00 – 16:40 ( 4. 5. 6. VE 7. SINIFLAR )

 

 

ÖVGÜ ARABACI YİĞİT

YOGA EĞİTMENİ

07.03.2019 ‘’ Görme Engelliler Kütüphanesi ‘’ LOBİ

14: 20- 15:00 ( 3.5.6. Sınıflar )

“TÜRGÖK” Vakfı başkanı Tülay YAZGAN
08.03.2019 ‘’ Okulumuzdaki Emekçi Kadınlar ‘’

 

LOBİ

15:00- 15:55  ( 6.VE 7. Sınıflar )

 

MAHİ YAVAŞ

BENAN TURGUT

GÜLNUR HARBEK

SERAN DUMLU

 

7 Mart

 

‘’Sosyal Sorumluluk ‘’ YER: LOBİ

(14.30 -15.00)( 3.,5.,6. Sınıflar )

TÜLAY YAZGAN

TÜRGÖK ( Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı Başkanı )

15 Mart 2019 ‘’Klasik Müzik Dinletisi ‘’

 

 

 

YER: LOBİ

Saat: 16.00-16.40 (5.6. ve 8. Sınıflar )

Melodi Alper (  Flüt )   Sıla Arıkan ( Viyola )    Beste Güleç( Çello)
 

29.Mart.2019

Türkiye’de yaşayan mülteci ve sığınmacıların karşılaştıkları sorunların çözümleri, temel ihtiyaçlarını karşılama ve temel hak ve hizmet erişimlerinde destek olma YER : LOBİ

15:15- 15:50  ( 2.3. sınıflar )

16.00-16.40 ( 4.5.6. sınıflar 

 

Dilara Çakır

Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (SGDD-ASAM)   gönüllüsü

 

05.Nisan .2019 ‘ Korno Sanatı ‘

 

 

YER: ‘’ LOBİ ‘’

Saat: 15:15- 16:00

16:00-16:40 :

Zafer Yümlü

Korno Müzik Sanatçısı

18. Nisan.2019 ‘’ Bisiklet ‘’

 

YER: Toplantı Odası

Saat: 15:15 – 16:00

Sema Gür

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Organizatörü

ACI Coğrafya Öğretmeni

19. Nisan.2019 ‘’Hint Müziği Enstrümanı  ; Tabla ‘’ YER :LOBİ

Saat: 15.15-16.00 ( 1.ve 2. Sınıflar )

Saat: 16.00-16.40 ( 3.4. 5.ve 6.  Sınıflar )

 

 

Gürkan Özkan

Tabla Sanatçısı

25. Nisan .2019

 

 

‘’ Klasik Müzik ‘’ dinletisi YER: LOBİ

Saat: 16:00- 16:40 ( 3.4.5 ve 6. Sınıflar )

Ali İnceoğlu