Tarihçe

ULUSLARARASI KÜLTÜR EĞİTİM BİLİM EĞİTİM KURUMLARI
(UKEB)

UKEB Eğitim Öğretim Kurumları, 2014 yılında  İzmir’in köklü ailelerinden SEPİCİ ailesinin üyeleri ve eğitimci Filiz ULUSOY tarafından kurulmuştur.

 

Sepici ailesi, temelleri 1930 yılında atılan Sepici Holding ile İzmir’in sanayi sektöründe pek çok başarıya imza atmış olmanın yanı sıra, aile içinde de başarı ve iş ahlaklarını nesilden nesile taşımayı başarmışlardır.  İthalat, ihracat konusunda ülkemizi uluslararası alanlarda başarıyla temsil eden Sepici Holding, sürdürülebilirlik bilinciyle çalışan, çevreye dost bir sanayi kuruluşu olarak ülkemize değer katmak için durmadan çalışmalarına devam etmektedir.

 

2006 yılında Küçük Kulüp Eğitim Kurumlarını İzmir eğitim camiasına kazandıran Filiz ULUSOY ise,  kurduğu Karşıyaka, Hatay, Küçükyalı, Narlıdere şubeleri ile okul öncesi alanda sayısız yeniliklere imza atmıştır. İzmirli binlerce çocuğun eğitimine yön vermiş olan Filiz ULUSOY, yaşamsal beceriler ve akademik eğitimi başarıyla buluşturan çeşitli eğitim programları hazırlamış ve hazırlanmalarına öncülük etmiştir.

Okulöncesinde başlayan doğru eğitim, 14 yaşa kadar yüksek nitelikle sürdürülebildiğinde, kişinin tüm yaşamını kapsayan başarı ve mutluluk temeline dönüşür.

Filiz ULUSOY

Eğitimin tamamen bir yaşamsal tasarım olduğuna inanan Ulusoy, gençlerimizi yarınlara güçlü, donanımlı, aydın birer Türk genci olarak hazırlamayı yaşam misyonu edinmiştir.