Kurumsal

ULUSLARARASI KÜLTÜR EĞİTİM BİLİM EĞİTİM KURUMLARI
(UKEB)

UKEB Okulu, 7 yaşında İlkokula başlayan çocukların, 14 yaşında güçlü, başarılı, güvenilir ve mutlu gençler olarak mezun oldukları Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel bir okuldur.

UKEB Okullarının bünyesinde bulunan Küçük Kulüp Okullarında 3 yaşından itibaren eğitim almaya başlayan çocuklar, 6 yaş hazırlık sınıfı programlarını tamamladıktan sonra UKEB İlköğretime başlarlar. Ancak anaokullarımızın kontenjan yoğunluğu nedeniyle Küçük Kulüp Okullarında eğitim alamayan çocuklar için UKEB İlkokulunda sınırlı sayıda kontenjan bulundurulmaktadır.

 Mind&Science ve YETMER, öğrencilerin zengin yaşamsal stratejiler geliştirebilecekleri USLOOP, UKEB LIFE, SOS programları, sanatsal ve sportif etkinlikler ile yaşamın içinden, yaşamla bağ kuran çalışmalar yapıyor.

Özel olarak tasarlanmış okul binasının yüksek tavanları, geniş sınıfları, yaşamla iç içe atölyeleri, laboratuvarları, yemyeşil geniş bahçesi ve sergi alanları öğrencilerine sıcak bir öğrenme atmosferi sunuyor.

Eğitimcilerin,  öğrencilerin ve ailelerin deyimi ile UKEB Okulu, YAŞAYAN OKULDUR. İçinde yaşayan tüm çocukların, gençlerin, öğretmenlerin, yöneticilerin mutlu olduğu, kendilerini ifade edebildikleri, inovatif bakış açılarıyla düzenli gelişimin yaşandığı, sergiler, konserler, konferanslarla entelektüel zekanın beslendiği yaşayan bir okul…

Dünyada yaşanan tüm sıkıntıların içindeki fırsatları görebilen, kaynaklarını doğru yönetebilen, fark yaratma içgüdüsü ile ailesine, ülkesine ve dünyaya bağımsız fikirler üreten gençler yetiştirebildiğimiz eğitim felsefemizle gurur duyuyoruz.

Okulumuzun LGS gibi akademik başarı ölçütlerinde aldığı yüksek başarılarını büyük resmin bir parçası olarak görüyoruz. Gençlerimizin yüksek akademik başarıları konusunda hiçbir tereddüt yaşamıyoruz.

 Sadece başarılarını akademik sınavların da ötesine geçen insani başarılarla da yüceltmek istiyoruz. Yaşamın içindeki görünür ve görünmez sınavlarda başarılı olmaları için bu bakış açısının çok önemli olduğunu düşünüyoruz.

Takım ruhu kadar, öğrencilerimizin bireysel ve yaratıcı ruhlarını destekliyoruz. Teknik becerilerin yanında iletişim, girişimcilik becerileri kazandırarak UKEB Okullarını yaşamlarının sıçrama tahtası olarak kullanmalarını sağlıyoruz. Aldıkları nitelikli eğitim sayesinde oluşan sağlıklı özgüven, sosyal yaşamda tercih edilen, güvenilir, dürüst ve başarılı insanlar olmalarını da beraberinde getiriyor.

Okulumuzun özel programlarla çalışan PDR (REHBERLİK) Biriminde görevli uzman psikologlarımız, her çocuğumuzun gelişimini bireysel olarak takip ederler. Öğrencilerimizin karşılaşabilecekleri olası zorluklar, hayal kırıklıkları, performans düşüklüklerinde onların dirençlerini arttırma ve her zaman iletişime, çözüme odaklı olmalarını sağlayan çalışmalar yürütüyoruz. Aile iletişimi ve işbirliği içinde her bir öğrencimizi en objektif şekilde değerlendiriyoruz. Güçlük yaşadıkları alanlarda onları güçlendirmeyi, güçlü oldukları alanlarda ise kendilerini gerçekleştirme fırsatları sunuyoruz.

Öğrencilerimiz, UKEB Okulumuzda almış oldukları 8 yıllık eğitimin sonunda özel bir DOKTORA Programı ile mezun olurlar. Akademik ve kişisel başarıları ile sahip oldukları vizyonla gittikleri özel okullardan yüksek burslar almalarının yanı sıra, arzu ettikleri nitelikli devlet liselerine yerleşmektedirler.

UKEB Okullarını tanımanın en iyi yolunun, okulumuzu ziyaret etmek olduğunu söylemeliyiz. Yaşayan Okulumuzun kapıları her zaman ailelere açıktır. Okulumuzdaki yetkililerimiz, her zaman sıcak bir karşılama ile sizlerin sorularını cevaplayacaklardır. Sizler için verimli bir görüşme hazırlamak bizler için çok kıymetlidir; bu nedenle görüşme talebiniz için okulumuzu arayarak randevu oluşturmanızı rica ederiz. Pandemi şartları nedeniyle arzu eden ailelerimiz için online görüşmeler de planlayabiliriz. 

Okulöncesinde başlayan doğru eğitim, 14 yaşa kadar yüksek nitelikle sürdürülebildiğinde, kişinin tüm yaşamını kapsayan başarı ve mutluluk temeline dönüşür.

Grup Şirketlerimiz;