Kurucumuzun Mesajı

Çocuklarımızın yaşamı yorgunluklarla değil, mutluluk ve verimlilikle değerlendiren insanlar olmalarını istiyoruz!

Filiz ULUSOY

Değerli Aileler,

 

 

“Okula başlamak” hepimizin hayatında pek çok anıyı canlandıran bir cümledir. Bazen güzel, bazen kaygılı anılar vardır bilinçaltımızda ama her ne olursa olsun önemini, değerini biliriz okulun ve çocuklarımız için en iyisini isteriz, her konuda olduğu gibi.

 

Bizler, UKEB Okullarını tasarlarken, çocukların yaş dönemi özelliklerini ve ülkemizin eğitim konusunda dünyadaki yerini çok ayrıntılı bir şekilde inceleyerek, ihtiyaçları belirleyerek okul felsefemizi oluşturduk.

 

Öğrencilerimizin özgün ve özgür şekilde büyüyecekleri, yeşillikler, meyve ağaçları içinde modern, yaratıcı bir eğitim kampüsü tasarladık.

Çağdaş eğitimcilerle, öğrenmekten keyif alacakları, yeteneklerini geliştirecekleri alanlar yarattık. Akademik Danışma Kurulumuzla temel bilimler, ana dil, yabancı dil, spor, sanat, teknoloji ve matematik alanlarında gelişimlerini en üst düzeye çıkaracakları programlar hazırladık.

Çocuklarımızı hızla değişen değer yargılarıyla sosyolojik, teknolojik, ekonomik ve ekolojik alanlar başta olmak üzere pek kolay olamayacak bir dünyaya hazırladığımızın hepimiz farkındayız.

Bu nedenle eğitimciler ve aileler olarak koşulsuz akıl ve dil birliği içinde olmanın önemine inanıyoruz. Evlatlarımızın gelecekte ülkemizi, ailelerinizi temsil edecek nitelikte, öz güvenli, güvenilen, başarılı bireyler olarak yetiştirme sorumluluğumuzu yerine getirmenin ancak nitelikli bir takım çalışmasının ürünü olabileceğini biliyoruz.

Çocuklarımızın yaşamı yorgunluklarla değil, mutluluk ve verimlilikle değerlendiren insanlar olmalarını istiyoruz. Ailesine, insanlığa duyarlı, ülkesini, ulusunu seven, laik, demokratik Atatürk’ün arzu ettiği gibi başarılı, çağdaş gençler olmalarının haklı gururu hepimizin olacak…

Birlikte çalışmak, birlikte başarmak dileğiyle…

Saygılarımla


UKEB Okulları Yönetim Kurulu Başkanı

Filiz ULUSOY