Mind & Science

Anket Veli değerlendirme
Bir okuldan beklentiniz nedir?
Ankete Katıl
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Mind & Science Nedir?

UKEB Okullarında değerli akademisyenlerin hazırladığı, bilim öğrenmenin en gerçekçi modellerinden olan, araştırma-sorgulama ve proje tabanlı öğretim modellerini merkeze alan MIND & SCIENCE PROGRAM uygulanmaktadır. Program çocukların bilimsel ve yaratıcı düşünme, merakla sorgulama duygularını açığa çıkartma, doğanın içindeki bilimselliği keşfetme yeteneklerinin gelişmesini sağlar.

Okulumuzdaki birçok bilimsel çalışmanın yapılacağı atölye ve merkezin programlarının temeli bu programla atılıyor.

Avrupa ölçeğinde 3-11 yaş grubu bilim eğitiminde 14 ülkeden uzman araştırmacılarla yürütülen, Avrupa Birliği 7. Çerçeve Programı tarafından desteklenen Pri-Sci-Net Projesi’nde bulunan bilimsel çalışmalarla öğrencilerimiz bilimle iç içe büyüyecekler.
www.prisci.net/

Investigate - İncelemek

Araştırma, sorgulama becerisi kazanarak, öğrenmeyi içselleştirmek için öğrencilerimiz “inceleme” konusunda deneyimler elde edecekleri sınıflar, atölyeler, laboratuvarlar ve doğal ortamlarda çalışmalar yaparlar.

Inquire – Sorgulamak

İnsanoğlunun doğasındaki merak, onu doğal olarak soru soran biri haline getirir. Ancak öğrenme ortamının, sorulan sorunun kalitesinde büyük önemi vardır. Sadece kaliteli öğrenme ortamları sorunun kalitesini arttırır ve cevap bilgiye dönüşür. Öğrencilerin soru sorma özgürlükleri destekleyerek, “Bilimsel Sorgulama” yeteneklerinin gelişmesi için teşvik ediyoruz.

Evaluate – Değerlendirmek

Değerlendirme, bilimde derinlemesine öğrenmeyi teşvik eden bir süreçtir. Sorgulama tabanlı öğrenme, öğrencilerin soruşturma sırasında topladıkları kanıtları doğru değerlendirmelerini sağlar.

Connect – Bağlamak

Bilim, doğal oluşumların nasıl çalıştıklarını ve bu oluşumlar konusunda bilim insanlarının nasıl açıklamalarda bulunduklarını öğrenmek üzerine kurgulanmıştır. Doğal oluşumları sorgularken gözlemlerle bu oluşumların açıklamaları arasında bağlantı kurmak şarttır.

M&S Uygulamasına gidin.

Mind & Science UKEB Tescilli eğitim programıdır.