YETMER

Anket Veli değerlendirme
Bir okuldan beklentiniz nedir?
Ankete Katıl
Mayıs 2024
P S Ç P C C P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

YETMER Yetenek Geliştirme ve Keşfetme Merkezi

"ÖĞRENCİLERİMİZ, YAŞAMIN MERKEZİNDEKİ BİLİM, TEKNOLOJİ, MÜHENDİSLİK, SANAT VE MATEMATİK BECERİLERİ İLE İÇ İÇE BÜYÜYORLAR."

YETMER, içeriği ile akademinin temellerini oluştururken, aynı zamanda öğrencilere yaşamsal başarıyı getiren bilimsel bakış açısı, teknolojik yetkinlikler ve stratejik düşünme becerileri kazandırır. Mühendislik ve matematiksel pek çok çalışmanın gerçekleştiği, sanatı bilimle buluşturan özel bir merkezdir. UKEB’in içinde yer alan YETMER’ de her bir öğrencinin coşkuyla katılımları sayesinde edindikleri bilgi derinliğinden gurur duyuyoruz.

UKEB ’de hızla değişen dünyada gerek yaşamsal, gerek akademik bilgi bombardımanına tutulan çocukların, gençlerin bilgiyi daha geniş bir anlayışa ve bakış açısına dayalı olarak değerlendirmelerini, anlamlandırmalarını sağlıyoruz.

Bildiğiniz gibi, öğrencilerin akademik temel kavramları titiz ve disiplinli bir şekilde algılaması akademik başarıyı getirir. Ancak deneyim yoluyla edinilen bilgi kalıcı hale gelirken, yetkinlikleri, becerileri de beraberinde getirdiği bir gerçektir. YETMER eğitimlerimiz boyunca öğrencilerimiz, akademik çalışmalarımızı destekleyen, bağımsız öğrenme becerileri kazandıran çalışmalar yaparlar. Yapmış olduğumuz çalışmalarla öğrencilerimizin hedefleri belirlenmiş, planlı, dirençli ve özgün çalışmalara imza attıklarını gözlemliyoruz. Akademik başarılarını arttıran bu deneyimlerini okul atmosferinde kullanmaları için onları teşvik ediyoruz.

Okul öncesinden itibaren bilimsel düşünme programı MIND & SCIENCE ile çalışmaya başlayan öğrencilerimiz, materyalleri denemeye, fikirleri tartışmaya ve sonuçlarını oluşturmak için işbirliği içinde çalışmaya teşvik edilirler. Özgüvenlerini ve düşünme stratejilerini geliştiren YETMER Programla öğrencilerimiz, her sınıf seviyesinde konusunda uzman geniş bir kadro ile zengin bilimsel içerikli çalışmalar yaparlar.

YETMER Program Yıllar Projeksiyonu

YETMER UKEB Okulları tescilli eğitim programıdır.