UKEB INNOVATION FAIR

8. UKEB INNOVATION FAIR ATÖLYELERİ

Lütfen bilgi almak istediğiniz atölyenin başlığına tıklayınız.

 

HOLOGRAM VE ELEKTRİK DENEYLERİ  

EĞLENCELİ BİLİM VE ÇOCUK ATÖLYESİNDE HEM EĞLENECEK HEM DE ÇALIŞMALARA KATKI SAĞLAYARAK DENEMENIN KEYFİNE VARACAKSINIZ. ORIGAMI, HOLOGRAM VE ELEKTRİK DENEYLERI SENİ BEKLİYOR! HAYDİ GÖSTER KENDİNİ… 

Uzay Kampı Türkiye ile ortaklaşa yürütülen PSSP (Partner School Science Program), farklı ülkelerden okulları ve öğrencileri eşleştirerek; Fen, Astronomi, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri konularında ortak çalışmalar yürütmelerini sağlar. Bu çalışmalar nasa temelli öğrenme materyalleri, STEAM ve proje tabanlı öğretim yöntemleri kullanılarak yürütülür. Bu serüveni öğrenmek için sizi atölyemize bekleriz.

Anlık görevler, takımların daha önceden bilmedikleri ve karşılaşmadıkları bir probleme kısa süre içinde çözüm geliştirmelerine dayalı görevlerdir. Bu görevler doğaçlama ya da STEAM etkinliği olabilir. UKEB INNOVATION FAIR’e katılan öğrencilerden verılen malzemeleri etkili ve yeterli kullanarak o an sunucu tarafından anlatılan görevi gerçekleştirmelerini isteyeceğiz. Planlama için 2 dk ve görevi gerçekleştirmek için de 5 dk. süreniz olacak. Takım çalışması, hızlı karar verme, malzemeyi etkili kullanabilme ve zaman yöneti

Waldorf bebeği, çocuğun hayal gücünü canlandırmak isteyen Waldorf ilkelerine dayanır. Doğal malzemeler ile yapılan bu bebeğin yüzü özellikle ifadesizdir ve çocuğun kendi hayal gücünü kullanmasına olanak verir. Çocuk, bebeğin mutlu veya üzgün olduğunu hayal edebilir. Bu bebeklerin sisin ve çocuğunuzun yaşama ve insanlara farklı bakmasını sağlayacağına inanıyoruz. 

Çocuklarla birlikte yapacağımız en keyifli aktivitelerdendir. Çocukların hem ünlü ressamın eserleri ile tanışacağı hem de kol, yüz, bacak gibi arzu ettikleri bölgede sağlık açısından güvenli boyalarla resimlerin yapılacağı atölye.

El becerisi, ellerin karmaşık ve hassas hareketlerini gelişim yaşına uygun akıcılık, doğruluk ve hızla yapabilme yeteneğidir. Bu beceri özellikle çocuklara psikomotor ve bilişsel alanlarda (el-göz koordinasyonu, odaklanma ve konsantrasyon, problem çözme, ince motor beceriler gibi) önemli katkılar sağlamaktadır. Bu katkılar ışığında çocukların el işlerine dair merakını uyandırmak adına, bu atölyede temel örgü bilgileriyle el işi bileklikler üreteceğiz.

Matematik ve Origami atölyesinde 3 boyutlu düşünmeyi geliştiren, kavramların eğlenceli yönünü keşfedeceğiniz bir macera sizi bekliyor! Origami kağıtları ile çocuk İnovasyon fuarı hatırası roket, çiçek ve 3 boyutlu cisimler yaparak el-göz koordinasyonu ve ince motor becerilerinizi geliştireceğiz.

Robotik ve Kodlama, günümüzde kullanılan birçok araç-gerecin temel çalışma prensibinde kullanılan sistemlerdir. Çocukların analitik ve algoritmik düşünme, problem çözme, yaratıcılık ve karar alma becerilerinin gelişimi için robotik ve kodlama çalışmaları önemli bir konumdadır. Sizlere FLL ekibimizin robotik ve kodlama, mühendislik, tasarım ilkelerine göre tasarladığı araç ile heyecanlı bir yarışma deneyimi yaşatacağız.

Akıl ve zeka oyunlarının temel amacı çocukların düşünme becerilerini geliştirmektir. Bu gelişim çocukların eğlenmelerini sağlarken diğer yandan eğitimlerine ve bilişsel gelişimlerine etki eder. Bu atölye süresince çocuklar akıl ve zeka oyunları olan strateji geliştirmeyi gerektiren Qbıtz, Reversı, Abalone ve Koridor gibi kutu oyunları ile hem bireysel hem grup olarak çalışmalar yapacaklar. Kaybetmenin de kazanmak kadar doğal olduğunu kabullenebilmeleri; centilmenlik anlayışını benimseyip rakiplerine ve takım arkadaşlarına saygılı olma becerisi geliştirmeleri de hedeflenmektedir.