2.SINIFLAR MÜZİK DERSİ 

  İkinci sınıflarımızla 1. dönem müzik dersimiz tüm hızıyla devam etmektedir. Öğrencilerimiz ORFF eğitiminin temel prensiplerine göre eğitim almaktadır. Bu temel prensip ise sınıfta sadece yetenekli çocukları ön plana çıkarmayıp her çocuğun kendini ifade etmesini, hareket ve ritimle katılım göstermesini sağlamaktır. Doğaçlamayla renklenen derslerimizde çocukların oluşturduğu çalgılarla başlayan ritimler zamanla notalara ve dansa dönüşür. Böylelikle öğrencilerimiz psikolojik gelişimlerine önemli ölçüde katkı sağlayan süreç odaklı bir eğitim ile tanışmış olurlar. 

  UKEB‘de 2. sınıf öğrencilerimizin öncelikle disiplin, adaptasyon, rahatlama, özgüven, sorumluluk ve kişisel düşünce gibi kişilik özelliklerini geliştirmek istiyoruz. Öğrencilerimizin kendi müziğini ve kültürünü tanıyan ve tanıtan, farklı kültürlere saygı duyan, Atatürk’ün ulusal ve evrensel müziğe verdiği değeri sahiplenen bireyler olarak yetişmelerini amaçlıyoruz. 

  Okulumuzda belirli gün ve haftalarda çeşitli etkinlikler gerçekleştirilmektedir. En son gerçekleşen yılbaşı etkinliğimizde okul içi ve okul dışı eğitim alan öğrencilerimizin performanslarını dinledik. Onları izleyen yöneticilerimiz ve öğrencilerimiz keyifli vakit geçirdiler. 

  UKEB Okulları olarak yaratıcı çalışmalara olabildiğince yer veriyoruz. Sözlerin anlamı ve ezginin ritmi üzerinde durarak özellikle küçük sınıflarda oyunlaştırmaya özen gösteriyoruz. Öğrencilerin kazandıkları müzik dağarcığını çeşitli etkinliklerle sergilemelerini ve sosyal yönlerinin geliştirilmesini amaçlıyoruz. 

Önceki Haber

Sonraki Haber

Yorumlar devre dışı bırakıldı.