8. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ LİSE TANITIMI VE İZMİR KENT ORMANINDA

LGS sürecinin sonuna yaklaşıldığı içinde bulunduğumuz günlerde 8. Sınıf öğrencilerimiz bir taraftan lise tanıtımı gezilerine giderken diğer taraftan moral depoluyorlar.

Öğrencilerimiz 11 Mayıs günü lise tanıtımının son halkası olan İzmir Kız Lisesi’ne gittiler. Öğrencilerimiz İzmir Kız Lisesi öğrencileri tarafından okulun fiziki ve sosyal koşulları, başarıları ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgilendirildiler. Geçen yıllarda okulumuzdan mezun olup İzmir Kız Lisesi’ni kazanan Gülümsün Durur, Ceren Tülü ve Zümra Kul tercih öncesi deneyimlerini paylaştılar.

5 Haziran 2022 tarihinde girecekleri Liselere Geçiş Sistemi Sınavına etkili bir şekilde hazırlanmaya devam eden öğrencilerimiz için motivasyonları arttırmak ve arkadaşları ile keyifli vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla İzmir Kent Ormanı’na gezi düzenlendi. Öğrencilerimiz deniz kenarında yemeklerini yiyip kahvelerini içtikten sonra yürüyüş yaparak arkadaşları ile sohbet ettiler ve oyunlar oynadılar. Öğretmenleri ve arkadaşları ile geçirdikleri keyifli günün ardından okula döndüler.

Yorumlar devre dışı bırakıldı.