DENEYİMSEL ÖĞRENME METOT FUARI 

  UKEB Okulları yöneticileri, Deneyimsel Eğitim Merkezi ve GUHEM Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi iş birliğiyle 27-28 Nisan 2024 tarihlerinde Bursa’da gerçekleştirilen ‘’Deneyimsel Öğrenme Metot Fuarı’’na katıldılar. Türkiye’nin dört bir yanından gelen katılımcılarla bir araya gelen yöneticiler eğitim alanında yenilikçi yaklaşımlar hakkında bilgiler aldılar. 

  Fuar Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, GUHEM Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi Genel Müdürü Sayın Halit Mirahmetoğlu ve Deneyimsel Eğitim Merkezi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Erdoğan’ın açılış konuşmalarıyla başladı. 
 
  Program, moderatörlüğünü Mehmet Volkan Müderrisoğlu’nun üstlendiği ve deneyimsel öğrenme dünyasının önde gelen isimlerinin konuşmacı olarak katıldığı ‘’Örgün ve Yaygın Eğitim Arası İş birliği’’ paneliyle devam etti. Panelde Prof. Dr. İlke Evin Gencel, GUHEM Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi Genel Müdürü Halit Mirahmetoğlu ve Deneyimsel Eğitim Merkezi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Erdoğan eğitimde iş birliğinin ve yenilikçi yaklaşımların önemini vurguladılar. Ardından GUHEM gezisinin ilk günü ilgi çekici paralel atölyelerle tamamlandı.  
 
  İkinci gün, yoğun ilgi gören paralel atölye çalışmalarıyla devam etti. Farklı eğitim metotları ve pratik uygulamalar hakkında bilgi alışverişinde bulunularak deneyimler paylaşıldı. 

Yorumlar devre dışı bırakıldı.