GENÇ GİRİŞİMCİ PROJESİ: SÜRDÜRÜLEBİLİR ŞİRKETLER

Yapılan araştırmalar göstermektedir ki gelecek nesillerden beklenen beceriler olarak tasarım ve proje geliştirme, araştırma, girişimcilik, yaratıcılık, eleştirel düşünme ve iletişim becerileri ön plana çıkmaktadır. Öğrencilerimizin bilimsel araştırma yöntemlerini ve basamaklarını öğrenmesi, geleceğin yaratıcı ve yenilikçi projelerini tasarlayabilmesi için UKEB Okullarında YETMER (Yetenek Keşfetme ve Geliştirme Merkezi) programı uygulanmaktadır.

YETMER programı süresince STEAM temelli bir yaklaşımla ve Tasarım Odaklı Düşünme (Design Thinking) adımlarını kullanarak proje oluşturan öğrencilerimiz uzaktan eğitim ile danışmanlarıyla buluştular. Proje sunumlarını Online Innovation Fair’de sergileyen öğrencilerimiz başarı ile programı tamamladılar.

Online Innovation Fair kapsamında Georgia Tech Üniversitesinde düzenlenen yarışmada mikrotonal gitar tasarımıyla birinci olan Prof. Dr. Tolgahan Çoğulu ve Atlas Çoğulu konuğumuzdu. Ayrıca mezun öğrencilerimizden Azra Kara, Çınar Kaylı ve Dora Saylıkoğlu bilim-sanat-spor alanındaki gelişmeleri aktardıkları sunumlarıyla programımıza katılım sağladılar. Programımıza değer katan tüm konuklarımıza teşekkür ederiz.

Gelecek tasarımında yerini alacak tüm öğrencilerimizi, bu süreçte emeği geçen YETMER ARGE ekibi ve tüm öğretmenlerimizi tebrik ederiz.

Yorumlar devre dışı bırakıldı.