INNOVATION FAİR: GELECEĞİ TASARLIYORUZ

YETMER programı kapsamında, STEAM temelli yaklaşımla tasarlanan etkinliklere katılan ve Tasarım Odaklı Düşünme adımlarını kullanarak proje oluşturan öğrencilerimiz, bu yıl “Geleceği Tasarlıyoruz” sloganı altında bu sene birikimlerini 6. Innovation Fair’da paylaştılar. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun da katıldığı Nasreddin Hoca Çocuk Kültür ve Bilim Merkezi alanında gerçekleşen etkinliğimiz, öğrencilerimizin yıl boyunca sürdürdükleri yaratıcı ve yenilikçi projelerini gerçek izleyici kitlesine sunmasıyla sona erdi.

Fuar içeriğinde Mind And Science dersimizin işleyiş mantığı çerçevesinde 4. sınıf öğrencilerimiz projelerini sergiledi, 5. sınıflarımız Genç Girişimci projesiyle 3 boyutlu yazıcı ile harika tasarımlar ortaya koydu. 6 ve 7. sınıflarımız ise yıl boyunca uzman bir araştırmacı gibi yaptıkları çalışmaları müthiş bir coşkuyla sundular.

Sayısal Bölüm Koordinatörü Gülünay Ergut Kalkan ve YETMER ekibi eşliğinde yürütülen etkinliğimize ev sahipliği yapan Karabağlar Belediyesi, Nasreddin Hoca Çocuk Kültür ve Bilim Merkezi çalışanlarına teşekkür ederiz. Sergi alanında öğrencilerimizin yapmış olduğu bütün projeleri dikkatle inceleyerek onları yüreklendiren Karabağlar Belediye Başkanı Sayın Muhittin Selvitopu’na destekleri için teşekkür ederiz.

Yorumlar devre dışı bırakıldı.