ÖĞRENCİLERİMİZ ATA’NIN HUZURUNDA 

5.sınıf öğrencilerimiz 21-22 Ekim tarihlerinde iki aşamalı olarak gerçekleştirilen bir gezi doğrultusunda Ankara ve Eskişehir’i ziyaret ettiler.  

  Gezinin ilk bölümünde Ankara’da kuruluş ve kurtuluş meclisi olan 1. Meclisi (Kurtuluş Meclisi) ve inkılapların gerçekleştiği 2.Meclisi (Cumhuriyet Meclisi) ziyaret ederek ülkenin kuruluş aşamalarını yerinde gözlemleyen öğrencilerimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’i ziyaret ederek okulumuz adına düzenlenen anma programına katıldı. Ankara’da ayrıca Atatürk’ün naaşının 15 yıl boyunca muhafaza edildiği Etnografya Müzesini gezen, Resim-Heykel Müzesinde farklı tecrübeler kazanan ve Anadolu Medeniyetleri Müzesinde Anadolu ve İlkçağ uygarlıklarının bıraktıkları önemli eserleri gören öğrencilerimiz programın devamında gece konaklayacakları Eskişehir’e geçtiler. 

  Gezinin ikinci gününde ziyaretlerine Odunpazarı’ndan başlayan, Kurşunlu Külliyesi’ni ve Atlıhan El Sanatlar Çarşısı’nı ziyaret eden ve sonrasında Balmumu Müzesinde önemli kişilerin balmumu heykellerini gören öğrencilerimiz Sazova Parkı’nda farklı etkinlikler yaparak gezilerini sonlandırdılar.  

 

  Akademik, davranışsal ve duygusal açıdan birçok kazanım ile geziyi tamamlayan öğrencilerimizin başarılı geçen gezisini planlayan ve destek veren Punta’s Tur çalışan ve yetkililerine teşekkür etmeyi bir borç biliriz. 

 

Yorumlar devre dışı bırakıldı.